Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakcim kijelentese külföldröl...

Lakcim kijelentese külföldröl lehetseges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A következö a problemam. 3 eve elek Nemetorszagban, 2 evig Aupair voltam, iden ösz ota penztaroskent dolgozok. Anno mikor kijöttem bementem a hivatalba, megkerdeztem van e barmilyen teendöm, ha Aupair szerzödessel külföldre megyek, akkor azt mondtak nincs. Mivel közvetlenül erettsegi utan jöttem, igy a betegbiztositassal nem volt gond, automatikusan megszünt mivel nem folytattam tanulmanyaim... Viszont most riogatnak mindenkit a NAV-osok a lakcimkijelentessel stb . Gondoltam talalok neten valami nyomtatvanyt amit kitöltve elpostazhatok a szemelyimmel csatolva, hogy feldughassak maguknak. De sajnos nem sok sikerrel jart a kutatomunkam. Tehat a kerdesem: El tudom e intezni ezt postai uton, vagy meghatalmazassal, vagy feltetlenül szükseges hogy emiatt hazamenjek ?

2015. jan. 8. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

De miért kéne kijelentkezned otthonról? Azért mert külföldön dolgozol, még lehet otthoni lakcímed. Nekem is van, pedig lassan 8 éve élek Angliában.

A gond nálad az, hogy a TB nem szűnik meg automatikusan. Csak az iskola elvégzése után nem jár ingyen hanem fizetni kell. Neked azt kellett volna csinálni, hogy amikor kijöttél egy formanyomtatványt ki kellett volna töltened amiben kéred a TB ideiglenes megszűnését. Az OEP -nek később igazolni kellett volna, hogy Németországban viszont TB-t.

NAV nem a lakcím bejelentéssel riogatnak hanem sok külföldre távozó egyénke nem szünteti meg a TB ideiglenesen vagy véglegesen, így olyan mintha tartozna.

Ha valaki úgy dönt, hogy végleg elhagyja az országot akkor annak is megvan a maga lépései. Önkormányzatnál leadni az személyi igazolványt, megszüntetni a TB-t, megszüntetni az állandó lakcímet.

De te nem jelezted a végleges távozási szándékodat.


De ha mégis ezt akarod, akkor csakis személyesen tudod megtenni.

2015. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyit tennek hozza hogy lakcimet megszuntetni konzulatuson vagy nagykovetsegen is lehet.
2015. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!