Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az unokámat gyámságom alá...

Az unokámat gyámságom alá helyezte a a hivatal, gyermektartásért szeretném a szűlőket beperelni. Lehetséges hogy mind két szülő fizessen vagy csak az egyik szülő kötelezhető a fizetésre?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 10:47
 1/6 Fjjj válasza:
Valószínű , hogy csak az apa.
2015. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mindkettő kötelezhető fizetésre!

Már miért csak az apa? Amúgy jellemző hogy amelyik anya nem akarja nevelni a gyerekét az nem is költ egy forintot se a gyerekre,és ez így természetes egyeseknek. Persze ha az apa "csak" 25 ezret akar fizetni,akkor ő a legrosszabb a világon,aki lesz@rja a gyereket.

Mindkét szülő köteles gyerektartást fizetni,ha a nagyszülő neveli. Bár azt nem értem ha már a nagyszülő gyámsága alatt van a gyerek,akkor hogy hogy a gyerektartás nincs rendezve?

2015. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az unokám csak szeptember hótól van az én gyámságom alatt apuka 3x fizetett gyermektartást ,decembertől többszöri felszólításom ellenére sem hajlandó fizetni! Írány a bíróság !!
2015. jan. 15. 11:19
 4/6 anonim válasza:
És hol az anyuka? Neki is kötelessége fizetni!
2015. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor! Mind két szülőt perelhetem a gyermektartásért?
2015. jan. 16. 11:09
 6/6 anonim válasza:
Igen,hiszen a gyerektől külön élő szülő köteles tartásdíjat fizetni. Ebben az esetben pedig mindkét szülő külön él tőle.
2015. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!