Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet visszakülden...

Mennyibe kerülhet visszaküldeni egy terméket Koreába?

Figyelt kérdés
Az Ebayen rendel termék helyett másfajtát küldtek, és ha visszaküldjük, kicserélik, de nem fizetik ki a postaköltséget. Mennyibe kerülhet Koreába (Szöul) elküldeni egy csomagot?

2015. jan. 9. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

AZ a baj, hogy innen rettentő drága a posta odafelé. Függ a súlytól, óriási pénzeket akaszthatnak le rólad a postán. Előtte mindenképp érdeklődd meg az árát. Nekem 1 éve olyan volt hogy pár dekás csomag volt de vagy 3000 FT-ért vitték volna valahova (nem tudom már hova) a termék értéke meg olyan 300-400 Ft- volt. Sima tracking nélkül. Csak "szabadon". Nem érte volna meg, így mondtam h jó, megérkezett és viszontlátásra. Aztán máshonnan rendeltem egy újat, de az eladóval megbeszéltem h azért nem küldöm vissza mert 10Xes áron lett volna a visszapostázás, így valahogy barátibb módon rendeztük le. Sajnos kínából meg hasonló helyekről jön a a leggyakrabban a free shipping mert nekik így is megéri. Itt nálunk nagyon nem free.

Remélem picit azért tudtam segíteni.

2015. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

A magyar törvények szerint internetes vásárlás esetén 14 napon belül el lehet állni a vásárlástól, de a postaköltség a vevőé. Igen ám, de ha hibás terméket, vagy mást kaptál, akkor az eladó költsége a visszaküldés is.

Ha tudsz angolul, akkor nyiss erről egy disputát vagy mit, mert véleményem szerint neked nem lenne szabad fizetni ez esetben.

2015. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Jóember, ez nem magyar termék.
2015. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

16:10 Jóember, szövegértés?


Segítek: azért írtam le a magyar szabályt, mert

- magyarországi a vevő;

- a szállítási cím magyar.


Ezen felül:

- Nem lehetünk sokan, akik ismerik a kínai törvények ide vonatkozó részét;

- Hacsak nem idióták szerkesztik ott a jogszabályokat, alighanem ők is hasonlóan szabályozzák.


Végül:

- az ebay is hasonlót ír.

2015. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem kellett volna szólnod az eladónak. Ilyenkor lehet írni neki, hogy nemérkezett meg még mindig és küldenek egy újat vagyis ha azt kéred. Nekem volt olyan, hogy rendeltem egy áskát 2 hónapon belül nem jött meg, szóltam az eladónak h nincs táska és kértem h küldjön egy újat. Erre inkább a pénzemet adta vissza rá pár hétre megérkezett a táskám, gondoltam akkor írok az eladónak de már másnap a táskán tönkre ment valami és mégsem írtam az eladónak, hanem rendeltem abból a pénzből másik táskát.
2015. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9:28 vagyis törvényes reklamáció helyett bűncselekmény elkövetésére biztatod a kérdezőt?
2015. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Még szerencse, hogy a Paypal idén 12 alkalommal megtéríti a visszaküldés költségét:

[link]

2015. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem, nem bűncselekmény. Egyszerűen azeladónak jobban kellett volna figyelnie a megrendelt termékekre. Ha mondjuk ez a sarki boltban történik persze vissza lehet szaladni !INGYEN! ami nem került több ezer forintodba. De így még ő fog ráfizetni egy ezer forintos termék miatt.
2015. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!