Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » OHRA 517 kályha működésében...

OHRA 517 kályha működésében valaki segít?

Figyelt kérdés

Kaptunk kölcsön a télre egy OHRA 517 típusú kályhát.

Korábban a szüleimnél fűtöttem utoljára, de ott a pincében van egy kazán, amiben felmelegszik a víz és keringetőszivattyúval megy fel a lakásba. Azt a kazánt nagyon tudtam fűteni akkor.

De ehhez nem értek nagyon.

Van rajta bal oldalt is egy kar, ami lent állít levegőt, a jobb oldalin van 5 fokozat, de az nem tudom, miért van úgy. Felülről pakoljuk a fát és ha 5-ösön van a jobb, a bal meg hátra tolva, akkor is épp, h csak pislákol a tűz. Ha meg kinyitom elől az ajtót, néha kipattan a parázs, ami nem tuti.

Begyújtáskor soxor füst szökik és szellőztetni kell.

Leírná valaki ennek a típusnak a legoptimálisabb működését?

Fával fűtjük, mert azunk van. :) És a rózsaszín színű kockákra törhető begyújtóval gyújtjuk be.

Help! Köszi.



2015. jan. 9. 16:26
 1/1 A kérdező kommentje:

Ja, meg még az jutott eszembe, h ha sok a parázs és visszatekerem 1-esre a jobb oldali tekerőt, plusz a balt is koppra előre tolom, h elzárjak minden levegőt, akkor is olyan huzat van a kazánban éjjel, hogy sípoló hangot ad és 2 óra múlva már parázs nyista. Ez a huzat miért nincs meg nála begyújtáskor, nem értem. :D

Hogy lehet éjszakára úgy lezárni, hogy ne kapjon levegőt?

2015. jan. 9. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!