Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy Streo Dolby Sound...

Robi22 kérdése:

Van egy Streo Dolby Sound Professional Fejhallgatóm azon szoktam számokat készíteni egy programmal, Hogyan csináljam meg úgy hogy olyan jól lehesen hallani a hangfalón mint a fejhallgaton?

Figyelt kérdés
Úgyanis Fl Studio programot haszbálok és egy dob tipúsu fejhallgatóval szoktam szerkeszteni meg minden de a fejhallgatoval tisztább, és jobb a hang és ami a legfurcsább hogy az egész ritmust és hangokat lehet hallani de ha leveszem akkor csak ilyen rossz minőségű hangokat lehet hallani, Ez miért? van? lehetséges hogy ez hang fal függően függ?

2015. jan. 9. 21:25
 1/5 openyoureye válasza:
Rossz minőségű a hangfal. Nem tudja ugyan azt visszaadni, mint a füles. Próbáld ki máshol is. Mondjuk kocsiban, vagy havernál. Ha ott is torz, állítsd úgy be a basszust, hogy az ott legyen jól hallható ahol leginkább hallgatod. Pl ha inkább hangfalon hallgatnád a zenéd, akkor ahhoz igazítsd. Mondjuk egy hanghal sosem adja vissza olyan szépen a hangokat mint egy füles. Szerintem.
2015. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gagyi a "hangfalód". :D

Egy jó fejhallgatóval valóban nehéz felérni, de jobbfajta hifi hangsugárzókkal simán el lehet érni azt a részletességet, mit egy jobb fejhallgatóval. És levegősebben is szól, több tere van a hangzásának. Más felől, a fejhallgatóval az is a baj, hogy részben, vagy egészen zárt rendszerű. Felerősíti a fülzajokat (mint amikor nagyobb csigaházat, vagy poharat szorítasz a füledhez és hallasz egy jellegzetes zúgást). Nos, hangfalaknál ez a jelenség nem jelentkezik.

2015. jan. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm a válaszokat! A hangfalam tényleg rossz minőségű de már rendelten. Amúgy olyan hangzásokat mint a fülesen meglehet szerkeszteni de nehezen. Az a hasonlat hogy a fülemhez rakok egy poharat agy valami ilyesmi akkor már fl studion egyből az ilyen phasers vagy víssz hangra gondoltam.! :) Egyébként fl studion ezt hogyan lehetne meg csinálni?
2015. jan. 10. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az a hasonlat hogy a fülemhez rakok egy poharat agy valami ilyesmi akkor már fl studion egyből az ilyen phasers vagy víssz hangra gondoltam."


Ezt fogalmazd meg újra, légyszives! :)

Egyébként azért írtam a poharas dolgot, mert ha a füled minél jobban elzárod a külvilágtól, egyre erősebben jelenik meg a zúgás, ami rontja a részletgazdagságot. A halk hangok, apró részletek egyszerűen elvesznek a zajban.

2015. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sz**ok a hangfalaid, vagy az erősítőd. Vegyél aktív monitor hangfalakat, azok szerintem még a fejhallgatódat is kenterbe verik, azt használnak stúdiókban, vissza adnak olyan hangokat, amiket a hifi-k, vagy fülhallgatók elnyomnak.

Egyébként tényleg jobb hangfallal dolgozni, mint fülessel, egészségesebb, és jobb a hangzás, szabadabban terjed a hang, csak tegyél hangfogókat a szobád falaira, google-ban keress rá és olvass utána.

2015. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!