Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakást szeretnék vásárolni!...

Lakást szeretnék vásárolni! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Van már lakásom a nevemen úgy kaptam meg van terhelve de nem én fizetem és nem csak én vagyok a tulajdonosa!

Ebben a házban ahol lakom nagyon kedvező a rezsi és eladóvá válik hamarosan egy lakás. Azt szeretném megvenni!

2 szobás és a banké.

Természetesen önerőm nincs a lakás vásárlásra.

A lakást valószínűleg olcsóbban fogják eladni mint amennyit ér... ezt az alkalmat nem akarom kihagyni előre bejelentem az igényem a lakásra.

Van e önerő nélküli lakáshitel?

Van e valami segély lakásvásárlásra?

Milyen hitelbe érdemes beleugrani?

Mit nem tudok még erről a témáról?

Kereseti igazolás kell?



2015. jan. 11. 02:12
 1/4 anonim ***** válasza:

" Természetesen önerőm nincs a lakás vásárlásra."


Innentől kezdve egyik kérdésedre sem lehet válaszolni, ugyanis nincs egy bank sem aki önerő nélkül hitelt adna.

Ahhoz, hogy bármilyen lakáshitelt kaphass 20 vagy 30 %-os önerőre szükség van.

2015. jan. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha a lakást a felbecsült érték 50%-áért veszem meg? Az nem önerőnek számít?
2015. jan. 11. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mennyiért becsülik meg az ingatlan árát.

Ha az ingatlant 5 millióra értékelik akkor annak a 20 vagy 30%-a kell önerőnek.

Ha az ingatlant csak a fele árán értékelik vagyis 2.5 millióért akkor annak a 20 vagy 30%-a kell önerőnek.

Vagy kifizeted a teljes összeget.

2015. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jobban elmagyarázom: Van egy 8M ft értékű lakás a házamban amit előreláthatóan a bank 4M ft-ért fog eladni de a legalábecslőbb értékfelbecslő is 7M becsülné! Beszéltem a tulajjal onnan tudom! Tehát ilyenre nem ad önerő nélküli hitelt ha 50%-al nagyobb a fedezet mint a kért hitel és a kereseti igazolás is elfogadható mértékű!

Holnap úgy is megtudom mert bemegyek több bankba is!

2015. jan. 11. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!