Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hogyan készül, tanul az...

Ki hogyan készül, tanul az érettségire?

Figyelt kérdés
Tanulási tippeket szeretnék kérni:) FÉÉÉÉÉÉLEK :S
2010. febr. 6. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
egyél mézet és az segít
2010. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úristen, ha ilyenkor félsz, akkor mi lesz veled, ha eljön az érettségi? :D Amúgy oldogass előző évi érettségi feladatokat. Fontos a tapasztalat szerzés, meg nézd meg a megoldókulcsokban is, hogy mikre fontos odafigyelni, mire adnak pontokat (pl. egy szövegalkotásnál).


[link]


sok sikert!


(én is idén fogok érettésigzni :) )

2010. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Csoki, szöllő cukor, energia ital, méz dió, omega 3 vitamín tableták, ezek csak serkentik az elmédet.Tanulni kellene.Írjál ki mindent 1 papíra csak olyan vázlatokat és azokat olvasgasd ragazd ki a szekrényedre, és ha rápilantasz próbáld meg elmondani mi van ott, ha nemtudod belepilanhthatsz.A wc-n úgyis csak paszívan ül az ember, oda is ragazgathatsz.Ismétel, olvasgasd a könyveket, tanulj inkább reggel akkor még friss az eléd, kérd meg a szüleid, barátaid hogy feltesenek le téged.Ha az x év során folymatosan tanultál akkor nem olyan nagy gond mert csak átt kel ismételned. Ha pedig nemtanultál és olyan voltál mint én akkor szarban vagy :D Sok sikert, majd írd meg hogy sikerut
2010. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Jajj, nyugi, nincs mitől parázni. Én tavaly érettségiztem. Életemben nem tanultam, mert egy lusta disznó vagyok, de valahogy rámragadnak a dolgok. Pluszba még nagyon érdeklődő és nyitott is vagyok, olvasgatok szaklapokat meg ilyesmi, de tankönyvet nem vettem a kezembe:D. Így köbö tanulás nélkül sikerült egy kitűnő érettségit összehoznom. A lényege az, hogy a logikus gondolkodásra megy rá a mai érettségi rendszer, nem kimondottan a tárgyi tudásra. Az tényleg segít, ha korábbi évek feladatait nézegeted, én most a vizsgákra készültem így az egyetemen és bejött. Természetesen a szóbelire tanuld meg a tételeket, mint a kisangyal! Az a legtöbb tárgyból elég jól fel tudja húzni.

Sok szerencsét és kitartást kívánok!

2010. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Na meg aztán ott vannak azok a csúnya anyagaiak :P 1-2 zsebbe csuran a megspórolt pénzedből és már le is éretségiztél :D
2010. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Illyenkor?

Aluggyál, majd ráérsz.

2010. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keveset tanulj sokat egyél és aludj!!utánna klotyó!!
2010. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az írásbeli érettségire és se készültem, nézzük csak meg közelebbről:


matek - ha eddig se értetted, nyugi, akkor se fogod, ne várd hogy az érettségi napján 4-est írsz ha évekig a kettesre hajtottál...


magyar - lexikai tudás kell hozzá... ha sose tudtál verset elemezni, de még a novella elemzés támpontjait se magoltad be, és a kérdést is félreérted akkor is kaphatsz 20-40 pontot na meg egy kis szerencsével a szóbelin akár 4-esre is tudhatod...


töri - tipikus csapda, kitöltöd, azt hiszed hogy de faszául tudtad majd bámulod a 3-ast...


idegen ny. mondjuk angol... annyira komplex hogy már lol... de a gyengeségeidet tudod kompenzálni az erősségeiddel, pl. jó szóbeli + íráskészség gagyi nyelvtani rész és magnó mellett


választott meg nyilván amihez értesz a legjobban, nekem az utazás és turizmus volt



Tehát összefoglalva, az írásbelikre nem most kell(ene) tanulnod, ha eddig se voltál a főtárgyakból jó, ne várj nagy mágiát, a szóbelin meg kifejezetten egyetlen egy témakörről kérnek mindent, ott édes mindegy mit tudsz Napóleonról, ha a VH a kérdés, meg cseszheted a Petőfi verseket ha film és könyv összehasonlitás tételed van...

magyarul mondva tételspecifikus, ha nem vágod be mind, hanem bundázol, akkor halott ember vagy, bár a szóbeli csak az összpont 1/3-a...


Sok szerencsét!

20/f

2010. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!