Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud nekem mondani pár...

Valaki tud nekem mondani pár dolgot Hamburgról vagy a németországi Au Pair munkáról?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Szeretem Németországot, a német nyelvet, minden vágyam egyszer visszajutni oda. Csak egy hetet voltam kint sajnos még három éve cserediákként. A neten találtam rá az Au Pair munkára még régebben, és azóta nem hagy nyugodni a dolog. Németországban akarok fősulira/egyetemre menni, de szerintem rögtön gimi után... hát... annyira azért nem tudok jól, plusz a németeknek nincs magyar akcentusuk, én meg ahhoz nemigen szoktam hozzá, ha német filmet nézek, azt pl. hallásra nem is nagyon értem, csak ha nézem hozzá a szöveget. Ezért gondoltam úgy, hogy gimi után (19 évesen) elmegyek Au Pairnek egy évre. Telejsen odavagyok a gyerekekért, oviban "dolgoztam" a nyáron, sokak szerint "értek hozzájuk". A kedvenc városom Hamburg, de azt hallottam róla, hogy ott hideg van, az emberek komorak, feszesek, barátságtalanok, hosszú távon unalmasak, kibírhatatlanuok. Ez igaz? Jómagam sem vagyok egy hangos, feltűnő személyiség, aki szíve szerint buliból buliba járna, de ilyen helyen szerintem soha nem érezném magam jól... És az Au Pair munka? Főzni kell? Mert házimunkát megcsinálok, gyerekekkel elvagyok, de a főzés közel sem tartozik az erősségeim közé. Amúgy is meg akartam tanulni főzni, de ha kell a munkához, akkor most összeszedem magam. Fizetni kell azért, hogy beiratkozzak és kimenjek oda?

2015. jan. 11. 17:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!