Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországi munka? Illik a...

Németországi munka? Illik a főnöktől kérni 1 hetet, hogy el tudjam mondani a szüleimnek, hogy állást kaptam? Ti hogy mondanátok el a szüleiteknek, hogy külföldön kaptatok állást és elfogadtátok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apa, Anya, kaptam egy remek állást Németországban!


Erre minek egy hét?!

2012. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mert idősek, régimódiak és piszkosul féltik a lányukat, főleg külföldtől.
2012. okt. 5. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
öö és? Ettől nem tart tovább elmondani a hírt. Maximum te parázol eléjük állni, de aki elég felnőtt a külföldre költözéshez az ne féljen a saját szüleitől.
2012. okt. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az 1 hét arra kéne, hogy elfogadják a tényt, hogy 1 hét múlva elutazom
2012. okt. 6. 07:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Felnőtt vagy nem? Ha nem fogadják el a tényt, hogy elutazol akkor mi van? Megtiltják? Itthon maradsz? Ugyan már...


Megmondod, hogy mész aztán mész. Aki nálam így kezdene, hogy helyből 1 hét haladékot kér, hogy anyucitól engedélyt kérjen annak már munkába sem kéne állnia...

2012. okt. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Illik. De még véletlenül se olyan címszó alatt kérd, hogy "Főnök, kérek egy hét türelmet, mert el kell kéreszkednem anyuci,apuci szoknyája alól!". Legyél már találékony!


Találj ki valami igaz, vagy hihető mesét!

Mondok egy példát: "Főnök, én eddig Magyarországon laktam, ott fizettem adót, TB-t, rezsit(vizet,gázt,villanyt,stb.). Ezekre mind nincs most szükségem, viszont Magyarországon van sajnos egy átalánydíj(alapdíj), amit folyamatosan számláz nekem az összes szolgáltató, ha nem mondom le/kapcsoltatom ki/szüneteltetem a szolgáltatást...Esetleg ha ez még mindig anyámasszonykatonájának tűnik, akkor én nyomatékosításképpen hozzátenném, hogy tudja, idős szüleim vannak, akik ezt nem tudják helyettem elintézni... másra pedig etéren nem számíthatok "


Ez így van.Semmi hazugság nincs benne. Még a főnököd is látja, hogy tudod, mi a dolgod, érzed a felelősséget(felelősségtudat,felelősségvállalás), megbecsülöd a pénzt(nem szórod feleslegesen -> tudod beosztani a pénzt), és tudod, mi a dolgod(kötelességtudat)

2012. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A főnök ki fog röhögni...
2018. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!