Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem is tudom melyik kategóriáh...

Nem is tudom melyik kategóriához tartozhat a kérdésem, ami a következő-> Jó ideje már foglalkoztat a dolog, ami egy jól eldugott kis "tavacska" lápos területtel kapcsolatos. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Amit tapasztaltam -> mikor arrafelé túráztam többszöri alkalommal is, mindig megálltam ennél a helynél és ez a "tavacska" ami annyit foglal magába, hogy 20x20 méteres nagyságú és egy völgy közepén helyezkedik el szóval a víz elég jól összetudott ott gyűlni. Már ez is elég szép látvány tavasszal,de ami a ráadás és ami a kérdésem is, hogy mi lehet ez, 0-24 ben folyamatos fütyülő hang hallatszik ebből a max. 10cm mély tavacskából , sűrűn be van nőve valamiféle növényzettel de az is csak 15 centivel a víz felett van, nem bújhat meg benne madár mert azt azért látni lehetne a hang forrása valóban a víz illetve víz alól jön többszöri kavicsok tönkelege bedobása után is és közben is ugyanúgy folytatódik a bagoly folyamatos huhogásához hasonlítható "hang" egy kissé vékonyabb formájában.Az egész tavacska adja ezt a hangot , több részéről, elég nagy a hangzavar ahogy egyszerre 20 különböző helyéről is fütyülget,ahol tisztább és ott közel hajoltam és megbizonyosodtam róla, hogy innen biztos jön az 1 ik hang, ott sem láttam semmilyen élőlényt kiadni ezt, ismerőseimnek megmutatva is mindenki tanácstalan. Egyszerűen nem tudom minek elkönyvelni, tél és nyár kivételével mikor nincs benne víz( olyankor nem hallani) csak ha van benne. Ha a víz alól jönne, azt mi okozhatja?

2015. jan. 12. 18:05
 1/2 anonim válasza:
passz,talán béka.a békák különböző fajai nem ugyanolyan hangot adnak ki. Lehet valami vízi állat ,például rovar is.Neten vagy kézikönyvben keress rá vízi,sekély vízben élő állatokra,vagy kérd szakértő segítségét.Ha megtudtad mi az kérlek írd ki ,mert én is kíváncsi vagyok rá! ;)
2015. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt is írni akartam még a kérdésemben, hogy nem is béka, nagyon fura, de néhány kósza őz és nyúl on kívül semmilyen más állatot nem figyeltem meg a környékén, 1 darab béka vagy sikló semmi, pedig kitűnő hely lenne a békának, de mégse, teljesen mentes vízi állatoktól ( rovaroktól nem biztos).
2015. jan. 12. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!