Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság sok fiatal nem veszi fel a telefont, ha idegen számról hívják?

Figyelt kérdés
Ok, én tudom, hogy a telemarketingesek például idegesítőek, de bármelyik haverjuk hozzátartozójuk is lehetne másik számról, akár bajban, akármi, és egyesek mégsem veszik fel a telefont, ha nincs benne a névjegyzékükben a szám...a fiatalok ezen rétege miért teszi ezt? tényleg olyan elképzelhetetlen számukra hogy bárki bármilyen ügyben el akarja őket érni, aki esetleg nem az ismerősük?
2015. jan. 13. 02:36
 1/7 anonim ***** válasza:

És ez miért fáj neked?

Ha nem veszi fel neked egy ismerősöd, mert mondjuk új számod van, akkor nyomjál neki egy SMS-t, és onnantól tudni fogja, hogy te vagy az.


Probléma megoldva, lehet kezdeni valami másik hasonlóan végtelenül bonyolult probléma miatt sípolni.

2015. jan. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én sem veszem fel az idegen számokat sőt az ismeretlent sem. ha véletlen fel is vettem régebben, akkor mindig biztosító, alapítvány, meg mindenféle erőszakos baromságok kerestek. már volt, hogy letagadtam magam. szabin van a keresett személy, vagy már nem is az övé a teló stb dumákkal. de legjobb nem felvenni--rájöttem.
2015. jan. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok fiatal, de én sem veszem fel.

Egy ismerősöm felvette egy ismeretlen hívótól a telefont. Nem szólt bele senkiu, de nem tudott kilppni. Lett egy százezer Ft-os telefonszámlája.

Időnként a Rendőrség is szokott az ilyen számokra figyelmeztetni.

Aki akar, az írhat SMS-t is.

2015. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én blokkolok minden ismeretlen vagy olyan számot, ami nincs benne a telefonkönyvemben. Azt szoktam mondani, ha baj van akkor a mentőket kell hívni, nem engem.


SMS-t és emailt továbbra is tudok fogadni.

2015. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:

> Egy ismerősöm felvette egy ismeretlen hívótól a telefont. Nem szólt bele senkiu, de nem tudott kilppni. Lett egy százezer Ft-os telefonszámlája.


Ez biztos nem történt meg. A hívást bármelyik fél meg tudja szakítani. Hívás fogadásáért soha nem kell fizetned. Ez alól egyetlen kivétel van, ha te elutazol külföldre, és ott keresnek telefonon. Akkor a hívó félnek ugye nem kell tudnia, hogy te külföldön vagy, így a roaming díját neked kell fizetni.


Az ismerősöd valószínű rosszul emlékszik. Nagy valószínűséggel az történt, hogy visszahívta az adott számot, vagy SMS-t írt az adott számra. Na úgy már lehet pár perc alatt kemény telefonszámlákat generálni.


> Időnként a Rendőrség is szokott az ilyen számokra figyelmeztetni.


A rendőrség hivatalos honlapján nincs egyetlen ilyen figyelmeztetés sem. Ha találsz egyet, akkor linkeld be kérlek.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Mivel munkára is használom a telefont, nem tehetem meg, hogy ne vegyek fel minden telefont. Sőt vissza is szoktam hívni idegen számokat is. Persze nem árt, ha az ember ismeri, hogy hogyan épül fel egy telefonszám. Ha +36 -al kezdődik, akkor magyar számról van szó. Ekkor a körzetszám következik utána. A magyar számok közül kizárólag a +36 90 és a +36 91 formájú telefonszámok emelt díjasok, illetve jópár rövid – nem 4-5 jegyű – hívószám.


Nota bene úgy 10 év soha nem jött tízezer forintos telefonszámla. A telefonszámomat nem szoktam megadni nyereményjátékoknál, egyéb kétes adatkezelésű dolgoknál, így nem túl gyakoriak a marketing jellegű hívások. Egy évben van kb. 10 ilyen jellegű hívásom. Akkor meg szépen meghallgatom, mit akarnak rám sózni, majd elmondom, hogy köszönöm nem kérem. Más adatot ilyenkor megint nem szoktam magamról mondani, pedig gyakori, hogy megkérdezik, hogy ha nem is kérem mondjuk az ingyenes egészségügyi szűrést, mondjam el, hogy mondjuk mikor voltam utoljára ilyenen, stb…


Már csak azért is felveszem ezeket a telefonokat, mert ez a telemarketinges cégnek pénz, minél több ilyen sikertelen hívás van, annál kevésbé éri meg nekik, így hozzá tudok járulni ahhoz, hogy visszaszorítsam ezt a jelenséget.


Meg azért is felveszem az idegen telefonszámokat, mert pl. van biztosításom, bankszámlám, hívhatnak hivatalos ügyben is olyan számon, amelyet nem ismerek. Oké, a levélben megkeresés a hivatalos, de néha elejét lehet venni problémáknak, ha telefonon tudod tisztázni az ügyeket. Vagy ismerősnek is merülhet le telefonja, és hívhat mondjuk egy ismerőse telefonjáról. Elő szokott fordulni ez is.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


De mindenkinek szíve joga, hogy akkor vegye fel a saját telefonját, mikor akarja. Ha valaki nem akar felvenni egy számára ismeretlen telefonszámot, hát nem veszi fel.

2015. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ismeretlen számokat általában felveszem a tiltottakat nem. Kb sehol nem adom meg a telefonszámom(vagy ahol megadom ott az email címem is, így ha fontos írnak egy email-t), így vagy telemarketinges hív vagy telefonbetyár(régebben előfordult)
2015. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van folyamatban lévő hivatalos vagy rendőrségi ügyed például, akkor érdemes felvenni a rejtett számokat is.

Mikor az autómat ellopták, a fakabátok néha rejtett számról hívtak, mert a rendőrség belső telefonközpontja nem küldte el a hívószámot.

2015. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!