Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 7 éves gyereket rendőrségen...

7 éves gyereket rendőrségen kihallgathatnak tanúként? Illetve rendőrségi kihallgatással egybekötött pszihológiai vizsgálat miből áll gyereknél és felnőttnél?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy tudjam mi vár ránk,mivel alaptalanul vádoltak meg bennünket bántalmazással, de mindenki ellenünk van mivel ADHD-s a gyerek, a deviáns viselkedése agressziója miatt összebeszéltek ellenünk hogy mi biztos ütjük verjük a gyereket azért viselkedik igy... Nem fogják fel beteg, diagnózisa is van...

#kiskorú #rendőrségi kihallgatás
2015. jan. 13. 18:25
 1/7 szántóvető ***** válasza:
valami állam által kirendelt szakember (pszihiáter) kihallgathatja igen,valószínűleg ki is fogja.de nyugodt körülmények között,barátságosan és még véletlenül se ijesztő körülmények között.
2015. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pszihológus fogja, ahogy minket szülőket is valami féle pszihológus "vizsgál" meg, de nem tudom miből áll ez...

A kérdés a gyerekkel kapcsolatban az hogy egyedül a törvényes képviselője nélkül meghallgathatják e hisze egy ekkora (ráadásul beteg) gyerek igencsak befolyásolható, és a betegségéből adódóan szeret fantáziálni, kitalálni dolgokat...

2015. jan. 13. 18:58
 3/7 szántóvető ***** válasza:
ha ti szülők vagytok a vádlottak akkor érthető okból nem lehettek jelen.talán a jogi képviselőd igen.
2015. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs jogi képviselőnk, jó is lenne ha futná ilyenekre...

Viszont nem szerepel egyikőnk papirján sem hogy vádlottak volnánk (mellesleg vádlott a biróságon van nem rendőrségen) sem gyanúsitott sem bántalmazó nem szerepel az idézésen, mindegyiken annyi van tanú ként beidéznek bennünket.

2015. jan. 13. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki lehet hallgatni törvényes képviselő jelenlétében.

Ha tényleg beteg, akkor kellenek orvosi papírok, úgy a gyerek nem hallgatható ki tanúként.

1998. évi XIX. törvény 81.§ A tanú vallomástételének akadályai. (1) Bek. C pont.

2015. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már megtörtént igy a kérdés tárgytalan... Nem mehettem be vele, én vagyok a törvényes képviselője.
2015. jan. 25. 08:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez van. Gondolom a tanúmeghallgatási jegyzőkönyvet is aláíratták vele ;)
2015. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!