Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt valaki elmagyarázná nekem?

Ezt valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
A kérdésemet kibővítve , azt szeretném kérdezni/ megtudni , hogy az olvasással az ember hogyan lesz empatikusabb , érzőbb lény? Azt értem , hogy olvasással változik az agyunk struktúrája , felépítése , de az valahogy nálam megállt , hogy ez által az ember empatikusabb lesz. Talán az agy olyan összeköttetésben lenne az emberi szívvel , szervezettel? Lehet ezzel hülyeséget kérdezek nem tudom előre is köszi szépen a válaszokat. :)
2015. jan. 13. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

"Talán az agy olyan összeköttetésben lenne az emberi szívvel , szervezettel?"

Miért, a szívnek mi köze van az érzelmekhez?

Nyilván, ha olyan irodalmat olvasol, melynek témája gyakran az empátiára támaszkodva igyekszik elérni a kívánt hatást (pl jellemzően megható, érdekes emberi történetek), akkor az képes lehet befolyásolni az érzelmi "rendszered". Ha mondjuk telefonkönyvet, vagy szótárt olvasol, az nyilván nem tesz sokkalempatikusabbá. Nem segit abban, hogy jobban megértsd és elfogadd az kölönböző emberi viselkedési formák okait, vagy hogy könnyebben beleéld magad más helyzetébe.

2015. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2015. jan. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!