Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha vallást szeretnék változtat...

Ha vallást szeretnék változtatni mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok konkrétan, hogy a katolikus keresztény vallás helyett muszlim vallásra szeretnék át térni.

2015. jan. 15. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Elhatározod és annyi.


Ha papírt is akarsz róla, akkor vagy alapítasz egy gyülekezetet (mely esetben azonnal tag vagy ugye), vagy elmész egy már létezőbe és megkérdezed az ügyeletes papot.

2015. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Először is meg kell ismerned azt a vallást amit kiszemeltél. Tanulmányozni kell. összeegyeztetni önmagaddal. NEM AZONNAL beleugrani. Sokat-sokat olvasni. Még annál is többet. Sokat beszélni olyanokkal, akik az általad kiszemelt valláshoz tartoznak. Beszélni családtagokkal, hogy mi a vélemény. Iszlám esetében 90% h elutasítás lesz de más vallásra térést sem néznek jó szemmel a szülők, rokonok barátok. Ilyenkor kell gondolkodni, hogy hogyan tovább. Még többet beszélni és tanulmányozni adott vallást.

És a többi. ez csak pár gondolat.

Majd bemenni egy olyan közösségbe, MECSETBE (iszlám esetében), és felkeresni egy imámot és időpontot egyeztetni hogy elbeszélgethessen veled. Ott olyan dolgokat mond majd, ami segíteni fog a döntésedben.

Aztán onnantól már halad a maga útján.

Arra kérlek, ne foglalkoztassanak a szélsőségek.. Ne azt tartsd szem előtt, hogy a terroristák mit csinálnak, hanem azt, hogy az átlag muszlim hogy él. És itt sem azokra a bevándorlókra gondoltam itt, akik az aluljáróban akarnak lehúzni olcsó ájfonnal vagy gyrosszal. V hamis valutával. Mert az iszlám nem harsog, vagy éget, nem robban és nem is lő - de ha tanulmányozod, akkor rá fogsz jönni, hogy akik ilyet csinálnak, azok a vallás ellen vannak, nem érte.

In shaa Allah megtalálod a helyes utat.

2015. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bármi amit rosszul írtam vagy sértő volt, az az én hibám, nem az iszlámé.
2015. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat olvastam már róla,beszélgettem muszlimokkal is, és a Koránnal is nagyjából tisztában vagyok, nem egy hirtelen fellángolás ez az egész. De köszönöm a választ. :)
2015. jan. 15. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!