Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány cm az alsó lábszáratok?...

Hány cm az alsó lábszáratok? 43 cm az rövid?

Figyelt kérdés

175 cm magassághoz, a földtől a térd alatti pontig mérve nekem csak 43 cm körül van :S Ez nagyon rövidnek számít?

Több helyen is olvstam, hogy visszavezethető fiatalkori helytelen táplálékbevitelre [link] és sok betegség rizikóját hordozza. lehet összefüggés azzol, hogy 14-15 éves koromban volt egy anorexiás időszakom, vagy addigra már az ilyen dolgok kifejlődnek? Lehet változtatni ezen?



2015. jan. 18. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 45-46 cm 181cm/F


De elég elvont mit számítsak térd alatti pontnak. Inkább azt mondom, ha leülök, lábam derékszögben behajlítva, akkor alul a hajlat 43 cm magasságban felül a teteje (ami ugye épp vízszintes a combommal) az 55 cm magaságban.


Nem kell ám ezeket a cikkeket nagyon komolyan venni. Szabad világ van, bárki összeír bármit, aztán öt év múlva ő mag írja majd az ellenkezőjét, csak hogy ki legyen töltve az újság aznap is valamivel...


Olyan tényleg van, hogy a háborút átélt, durván éhező generációnál kimutatnak méretbeli visszamamradást, de akkor sem az alsó meg a felső lábrész arányaiban, hanem ámblokk. Az ilyen arányok határozottan a genetikádban vannak megírva. Valószínűleg kevés befolyással van rá a külvilág.


Tipikus példa, hogy van, aki alacsony, de a lábfeje nagy, és van 2 méteres ember is kis cipőmérettel. Ha külön génen vannak kódolva ezek a tulajdonságok, akkor nem kell, hogy összefüggésben legyenek, ezért is vagyunk olyan sokfélék.


14-15 éves kor pont az, amikor sokat nő az ember. De szerintem kb. mindenki egészségtelen életet él, nem vagy vele egyedül. A helytelen táplálkozás mellett ott a nemalvás, az idegeskedés, az egész napi ülés, a görnyedt testartás. Na, arra én is kíváncsi lennék, hogy az iskolának nevezett, nem éppen egészséges dolog, vajon mennyit vet vissza az emberek fejlődédén? Nem tudjuk, hogy kimutatható-e. Mert nem tudunk visszamenni az időben és eljátszani, mi lett volna, ha. (Ehhez egypetéjű ikreket kéne elválasztani, és teljesen más körülmények közt felneveleni - akkor tudnánk a választ.)


De lehet, hogy nem befolyásol semmit, vagy legalább is mérhetően, számottevően semmit. Például, van, aki állandóan koplal, mégis kövér, és van, aki akár mennyit zabál, mégse marad meg rajta semmi. A genetikádban meg van írva, mi az "elérendő cél" és ha kevés van, ha sok van, abból fogja kigazdálkodni a szervezet azt, ami kell neki. Szóval, ha kétszer annyit ettél volna se valószínű, hogy most magasabb vagy.

2015. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, a válaszod, van benne valami :D
2015. jan. 20. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!