Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok középiskolában...

Mit gondoltok középiskolában az angol 5 éves szakról?

Figyelt kérdés
Nagy választás előtt állok.Mindenki mást mond,hogy angol 5re nem éri meg menni mert elpazarlunk egy évet stb.Véleményt kérlek írjatok és tanácsokat!Előre köszönöm nektek!:-)

2015. jan. 21. 15:50
 1/2 anonim válasza:
Én ötévesbe jelentkeztem. Igazából 5 gimibe is jelentkeztem, ebből 3 öt éves és angolos. Kéttannyelvűre is jelentkeztem, első helyre. Én nem nagyon akartam először kéttannyelvűbe járni, de végül úgy döntöttem, hogy oda jelentkezek. Első évben kb. csak angolt tanulunk, nem sok más óránk van, viszont az angolt nagyon megtanuljuk. A következő években meg néhány tantárgyat angol nyelven tanulsz. Ezekben az a jó, hogy habár angol lesz az érettségid is, egyhuzamban az érettségivel megkapod a felsőfokú nyelvvizsgát. Nyelvi előkészítőknél nem tanulsz mást angolul, csak nagyon nagy számban az angolt. Ahova én jelentkezek, ott első félévben heti 13 angolóra. A hátrány, hogy nem kapsz automatikusan nyelvvizsgát. De ezeket már biztosan tudod. Szerintem abszolút megéri, mert ma már sokan járnak ilyen osztályokba, nem leszel sehonnan lemaradva. Ha meg mégis, akkor is csak egy tanévet. Most nem megéri, ha ilyen jól fogsz beszélni angolul? Szerintem nagyon jók az ilyen sulik. Sok sikert neked is. :)
2015. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Én kéttannyelvűbe járok és most vagyok nyelvi előkészítős:) . Imádom :) ha kapsz egy jó tanárt és persze te is tanulsz akkor szerintem nagyon jó dolog :) Kiváncsi vagyok milyen lesz angolul tanulni azt a néhány tantárgyat :) Én csak pozitívumokat tudok róla írni. (Ja és heti 18 angolom van) :)

2015. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!