Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én elmegyek szerződéses...

Ha én elmegyek szerződéses katonának akkor közben tanulhatok? PL: Nyelvvizsga és ha ott már van valami rangom de még nem vagyok 22 ill 25 éves jelentkezhetek altisztire vagy tisztire?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 16:58
 1/1 cl28 válasza:
Saját szabadidődben tanulhatsz. (pl:: nyelvet) Mondjuk jelentési kötelezettséged van (tanfolyamoknál, iskolánál, ha önszorgalomból bemagolod a szótárt azt még nem kell jelenteni). Altisztire, tisztire ha már katona vagy, akkor csak ha beiskoláznak, ehhez jó pár évet le kell szolgálni és egyéb feltételeknek is eleget kell tenni. Civil egyetemre, főiskolára beiratkozhatsz (levelezőre célszerű),ha sikerül összeegyeztetni a szolgálattal akkor el is tudod végezni. Elvégezve, ha a honvédségnek szüksége van a végzettségedre/személyedre akkor akár tiszti kinevezést is kaphatsz.
2015. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!