Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a lényege a tizedes meg a...

Mi a lényege a tizedes meg a többieknek?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam már ezt a filmet, tetszik is mert humoros, de mi a lényeg benne? Vagy vmi tanúlság?
2015. jan. 28. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Lényege talán az, ahogy megpróbálják túlélni a háborút.

A tanulság pedig az lehet, hogy ha valaki minden élethelyzetben feltalálja magát, ahogyan Sinkovics is, elkerüli a bajokat.

Nem vagyok filmkritikus, de nekem ez jön le a filmből.

Persze a történet így csak egy humoros mese, a valóságban nem így működött a háború.

2015. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Én magamra úgy tekintek, hogy nem csak ember vagyok, egy egyén, hanem pontosan ennyire egy nagyobb egység része is. Remélem nem jön olyan korszak, ahol bizonyítanom kellene ezt, de azt gondolom, hogy képes lennék az életemet is adni, hogy ezt a nagyobb közösséget – a hazát – megvédjem.


Főhősünk elégé egoistának tűnik innen nézve. Mégsem ellenszenves, hiszen itt nem egy olyan háborús helyzet áll fenn, amiért érdemes feláldoznia magát. Különféle idegen katonai csapatok harcolnak egymással, aki magyar, az is megosztott, az egész háború egy káosz, ami nem egy elérendő cél felé mutat. Mégis mit lehet ilyenkor tenni? Feláldozni magad, és harcolni? Miért is? Teljesen jogosnak tűnik, hogy menti a saját bőrét.


A történet viszont szépen felépíti, hogy főhősünk nem csak egy egoista önző ember. Mindezek ellenére megmarad alapvetően becsületes embernek. A sors összehozza olyan emberekkel is, akik egészen máshogy látják a világot, máshogy viszonyulnak a világhoz, a politikához, mégis képesek emberként nézni egymásra. Először ez csak egyszerű kooperáció, de később szorosabb kapcsolattá válik, képesek kiállni egymásért, akár az életüket is kockáztatni a másikért, még akkor is, ha nem feltétlenül értenek egyet a másik céljaival. Persze nem ész nélkül, mégiscsak fontos, hogy azért túl is éljék a történetet. A kezdeti kooperációból valódi barátság, közösségvállalás születik.


És ez az hazaszeretet igazi arca, és nem az, hogy ész nélkül meghalsz a tűzvonalban, anélkül, hogy bármi haszna lenne.


Mindemellett egy korrajz is, némi görbe tükröt állítva a kor aktuális eseményeinek. Meg nem utolsó sorban vígjátékról is szó van, így a poénok önmagukban is értékessé teszik a filmet.

2015. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!