Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy babetta 207-es ről van...

Tamás2000112 kérdése:

Egy babetta 207-es ről van szó. Hogyan lehet halkabbá tenni? A motrát?

Figyelt kérdés
pár honappal ezelött az utcán voltam és egy babetta 207-es és egy biciklis mentek párhuzamosan nem mentek olyan gyorsan kb 10-20km-rel mentek egymás mellet és oda néztem és hallottam a beszélgetésüket. Nekem egy 207-es van és ha beinditom akkor alapjáraton hangosabb mint ami ment az utcában 207-es motor. az enyém sajna szerelőnél van mert a főtengely beállt. a szerelő azt mondta hogy azért mert kapott uj hengert+dugattyut és nem birta a strapát.de szerintetek a főtengelyt kicserélik akkor a csapágyakat meg a szimeringeket is cserélik. attol valamivel halkabb lesz? de az elött precizen be volt állitva az alapjárat meg a gyújtás. valamivel halkabb lesz ha megkapja az uj alkatrészeket? ( főtengely szimering és a csapágyak) a kipufogó tiszta és kapott tumpítót 2 db mert azt hallottam hogy kevesebbet eszik majd.miért volt halkabb az a motor? youtubon is nézegettem babettákat és az összes hangosabb volt mint az ami az utcában ment? az összes tömítés uj. vagy hogyha nem ezek az alkatrészektől lesz halkabb akkor mitől? irjatok ha van ötletetek hogy, hogy valósitható meg ha valaki azt hinné hogy ez egy szétgyilkolt motor akkor téved

#Babetta #halkabbá
2015. jan. 29. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, mi az, hogy "motrát"? Talán inkább "motorját".

Másodszor, a kétütemű motorok (nem motrok) hangjának nagy részét a kipufogó hangja adja. A motorzaj általában nagyságrendekkel halkabb. Ha normális, esetleg hangtompítós dobbal szerelt kipufogót tennél rá a sima diffúzoros cső helyett, sokkal halkabb lehetne. Én még Szimóba raktam annó a konfúzor után a végcsőbe üveggyapotos hangtompítós dobot, és lágyabb hangja lett tőle. Pedig az egy Babettához képest nem kicsit volt hangosabb.

2015. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Le tudnád irni érthetöbben?
2015. jan. 30. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a Babettának egy nagyon primitív kipufogó rendszere van. A leömlő cső után csak egy táguló kúpos (ez a diffúzor) elejű bádog henger van, amibe lamellákat (lyukacsos lemez karikák) raktak csillapításként. Nincs benne normális hangtompítás.

Egy normális kétütemű kipufogó úgy néz ki, hogy a leömlő cső belemegy egy táguló kúpba (diffúzor), azt követi maga a dob hengeres része, azután jön a szűkülő kúp (konfúzor). Ez a fő kipufogócső, ami a megfelelő hengeröblítést biztosítja. Ezután jön egy második dob, amiben belül fut egy lyukacsos cső. A cső és a dob közötti rész ki van tömve üveggyapottal. Ez a hangtopító dob. Egy ilyet kellene szerkeszteni a Babettába a lamellák helyére.


[link]


Egy ilyet kéne csinálni, csak kicsiben, ami befér a Babetta kipufogó végébe.

2015. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké most már értem de a kipufogomnak az a baja hogy a dob meg a cső egyben van vagyis nem csavar fogja össze hanem összehegesztették szerintem nem lehet szétszedni. De az egész kipufogó tele van horpadva meg bele van hegesztve a tompitó szerintem egy uj kipufogo kellene de hol kapok egészben kipufogót??? Mert csak külön külön láttam a boltokban darabokat. Szerinted hol kapok uj,vagy használt kipufogót?
2015. jan. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!