Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha együtt szeretnék dolgozni...

Ha együtt szeretnék dolgozni egy híresebb rap előadóval akkor fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Van pár számom amit itthon felvettem és, ahhoz képest elég jó visszajelzéseket kaptam, hogy a szövegeim nagyon jók...csak rappelni kell megtanuljak, viszont ha ez mind megvan és együtt szeretnék dolgozni egy híresebb előadóval (pl.: Deniz, Mc Black...stb.)Akkor nekem azért a feat-ért fizetnem kell? vagy hogyan működik? Ezt a részét a dolognak nem értem nagyon

2015. febr. 1. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan előadok akik pénzért bárkivel zenélnek, de vannak olyanok akik szimpátia alapján működnek csak együtt más előadókkal. Írj rájuk, küld el pár zenédet és meglátod, hogy mit mondanak rá.


Akiket pedig írtál azok messze nem tartoznak a híresebb rap zenészekhez, szóval lehet, hogy össze tudod velük hozni.

2015. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Világos :D Köszönöm szépen a válaszod!
2015. febr. 1. 21:47
 3/5 anonim válasza:
Ez előadó függő. Tényleg van aki szimpátia alapján , van aki pénzért áll le veled . Viszont szerintem ha nem vagy még ki forrva semmiképpen ne keres fel egy embert se. Idő kell mindenhez. 1. Ha nem érzed még magad 100%osnak akkor valószínű az előadó se fogja. 2. számíts arra hogy később azt hallod vissza, hogy más hátán kapaszkodtál fel és be nyaltad magad hogy legyen nagyobb nézettséged. Én a helyedben pár évig zenélnék egyedül, hogy fejlődjön a flow , szöveg , dinamika , ütemérzék stb. (Esetleg hozzád hasonló ismeretlen nevekkel kontaktolnék , hogy alakíts ki magad körül egy kört.) Majd később ha már minden nagyon jó lesz akkor keresném fel az említett előadókat. Saját vélemény: Én pénzért senkivel se featelnék le. Ott már alapból megalázkodsz az ember előtt. Nem lenne tekinteted, nekem ennyit pedig nem ér 16 sor közös beatre... Ebben a szakmában fontos hogy ne legyél naív. A haverok általában mindig szeretnek túlozni , és azt fogják mondani amit hallani szeretnél. Ezért jó ha van rendes önkritikád. De első ránézésre szerintem neked van. Ebben a szakmában az emberek nem nagyon szeretik az újakat (bármennyire mondják hogy pörgősebb hip hop életet akarnak) mert féltik a saját helyüket. Elveszik a fellépéseket és ezáltal nem jön be kess nekik. Szóval őszinte barátság szerintem ritka a hip hopban. Persze nem lehetetlen! Ismerek olyat akik nem az érdek miatt barátok.. Visszatérve a kérdésedre: Pár zenét megmutatsz az adott emberkének és ha neki az bejön akkor vissza jelez , ha nem akkor azt mondja hogy nem ér rá. Vagy ha megmondó ember akkor szimplán ki mondja hogy nem jössz be haver. Ellenben ha jó vagy akkor kérhet bizonyos gázsit érte vagy ha jó lelkű ember akkor ingyen is bele megy. Ha már mindenképpen be akarsz hívni valakit featre akkor szépen mutat ha a beatet te hozod a közösbe.
2015. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól hogy Deniz nem a leghíresebb előadó, kvára sok van a háta mögött. és nem hiszem hogy leáll akirkivel featelni. Amúgy normális rapperek szimpátia alapján csinálnak featet, van akinél segget kell nyalni, és biztos van olyan is akinek pénzért.
2015. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. kommentelő a válaszod, amit írtál át is gondoltam és igazad van szinte most kezdtem és, ha visszahallgatom a számokat én is hallom, hogy annyira nem tudok még azonosulni a beat-el van még mit tanulnom és gyakorolnom...3. kommentelő igen tényleg nem a leghíresebb de tök sokan ismerik és nagyon rég kezdte, ahhoz képest hogy nem annyira idős sokra vitte...köszönöm mindenkinek a választ!
2015. febr. 15. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!