Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha le van járva a személyigazo...

Ha le van járva a személyigazolványom és nem érvényesítem egy darabig egyéb okokból akkor azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ezért mennyire büntethetnek meg?
2015. febr. 3. 20:32
 3/8 2xSü ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem büntetnek meg.


Viszont ha a lejárat előtt hosszabbítod meg, akkor csak az igazolvány kell, meg 1500 Ft-os illetékbélyeg.


Ha viszont már lejárt, és nincs más személyazonosságot igazolni képes iratod – útlevél, jogsi –, akkor kell egy születési anyakönyvi kivonat, és 3000 Ft-os illetékbélyeg.


Szóval 1500 Ft-ot buksz az ügyön, de ez nem igazán büntetés. Viszont ha nem tudod igazolni magad, az adott esetben más problémákhoz vezethet. (Előállítanak, stb…)

2015. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem nincs jogsim, és útlevelem se.

diákigazolvány megfelel?

2015. febr. 3. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
A diákigazolvány nem alkalmas személyazonosításra, az nem megfelelő.
2015. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Megfelel. En evekig nem hordtam magamnal mast, nem szoltak erte sohasem, pedig volt, hogy kertek.
2015. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: a kérdező nem a véleményünkre kíváncsi, szóval érdektelen, hogy téged kik, miért és milyen komolysággal ellenőriztek.

A diákigazolványt a jog nem ismeri el személyazonosításra alkalmas iratnak.

2015. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a jogszabály részlete.

(3)235 A polgár személyazonosságát a személyazonosító igazolványon túl az érvényes útlevél vagy kártyaformátumú vezetői engedély igazolja.


[link]

2015. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!