Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha lehetne egy 1 kívánságotok...

Ha lehetne egy 1 kívánságotok mi lenne (normálisan)? Ha lenne egy boríték a halálotok dátumával kibontanátok? Ha választhatnátok egy varázsképességet, akkor mi lenne az (csak 1)?

Figyelt kérdés
Nos ? :) válaszok ?

2015. febr. 3. 23:40
 1/8 2xSü ***** válasza:
100%

> Ha lehetne egy 1 kívánságotok mi lenne (normálisan)?


Természetesen az, hogy minden kívánságom teljesüljön.

Vagy az, hogy legyen meg a 3. válaszban taglalt „varázsképességem”.

De valószínű, hogy inkább azt kívánnám – ha komolyra fordítódna a kérdés –, hogy egy hosszú, egészségben, boldogtalanságtól, nélkülözéstől mentesen leélt élet után álmomban érjen majd a megnyugtató halál. Kell-e ennél több?


> Ha lenne egy boríték a halálotok dátumával kibontanátok?


Valószínű, hogy igen. Aki nem akarja kinyitni, az nem akarja tudatosítani magában azt, hogy meg fog halni, fél attól, hogy túl korán következik be, félne attól, hogy ez az idő folyamatosan fogy. Pedig ez akkor is igaz, ha nem nyitod ki a borítékot. Viszont az életed végén segíthet, hogy jól zár le az életed nyitott dolgait. Valószínű nem élnék akkor sem sokkal másabb életet, ha a benne szereplő dátum idén van, ha 10 év múlva, ha 50 év múlva.


> Ha választhatnátok egy varázsképességet, akkor mi lenne az (csak 1)?


Sokféle képesség lehet hasznos, vagy éppen vicces. Anno gondolkodtam ilyenen, és azt találtam, hogy az egyik legütősebb képesség – ha önző céllal akarod használni – az abszolút szuggesztió lenne. Láthatatlanná válni? Minek, ha meg tudsz győzni mindenkit, hogy számára lényegtelen, említésre sem méltó, hogy ott vagy. Repülni? Jópofa, de bármikor meg tudok győzni valakit, hogy „önszántából” és ingyen elvigyen egy repülővel.


Ha nem önző célra akarom használni, akkor valószínű a gyógyítás lenne ez a képesség.


Hogy adott esetben melyiket választanám, azt nehéz lenne megmondani. Hajlok rá, hogy az utóbbi, de valószínű erősen ellen kellene állnom az önző célú varázsképesség csábító erejének.

2015. febr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehetne egy 1 kívánságotok mi lenne (normálisan)?

- A világ összes nyelvén tudjak anyanyelvi szinten beszélni


Ha lenne egy boríték a halálotok dátumával kibontanátok?

- Nem, jobb tudatlanságban lenni, és így élvezni az életet. Ha tudnám akkor az egész életem rettegés lenne, félve, hogy nem fogom tudni megakadályozni.


Ha választhatnátok egy varázsképességet, akkor mi lenne az (csak 1)?

- lehet fura lesz, de olyan képességet mint a szellemekkel suttogóban. Látni a halottakat, így tudnék segíteni azoknak az élőknek akiknek eltűnt a gyermekük, feleségük, férjük, rokonuk, és nem tudják hol vannak? Ha halottak lennének akkor én megtalálnám őket.

2015. febr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha lehetne egy 1 kívánságotok mi lenne (normálisan)?

--> Ismerjem magas szinten az univerzum összes nyelvét, beleértve a programozási nyelveket.

2) Ha lenne egy boríték a halálotok dátumával kibontanátok? (miért nem használsz vesszőket?!)

--> Először nem akarnám, de később a kíváncsiság elhatalmaskodna rajtam, és hosszú küzdelem után a normálisabb énemmel, ki bontanám, de rögtön meg is bánnám, mert nem jó az embernek mindent tudni.

3) Ha választhatnátok egy varázsképességet, akkor mi lenne az? (végre volt vessző)

--> Mindig annyi pénz legyen a zsebembe, amennyire szükségem van.

2015. febr. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az 1 kívánságot én úgy értelmezném, hogy egy elemi kívánság - tehát nem lehet olyan, hogy pl. a világ összes nyelve, mert ez sok kívánság.

Olyan sem lehet, hogy 3 kívánság.

Nekem legrokonszenvesebb a mindenhatóság lenne, de ez vajon mennyi kívánságnak számít?


A halálom dátumával pedig az a gond, hogy ha megnézném, akkor biztos nem akkor halnék meg. Ugyanis ha még messze lenne, akkor elbíznám magam, sokkal hanyagabbul élnék és emiatt korábban meghalnék.

Hacsak a jós nem mindenható, és nem nézi meg végtelen sokszor ezt a dátumot, hogy minden cselekedetemet korrigálja (de ezt lehet, hogy nem lehet megtenni, mert ide-oda változik az eredmény: amikor hosszú időt mond, akkor hamarabb meghalok, amikor rövidet, akkor meg jóval később, és így soha nem tud pontos időt mondani).


A varázsképesség hasonló kérdés, mint az első. Itt mondjuk a korlátlan varázserő a legjobb ötlet.

2015. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1) Éljek boldog életet :)

2) 100%, hogy nem bontanám ki, nem tudnék úgy élni, hogy tudom pontosan 10-20-60-80 évem van még hátra. Én beleőrülnék.

3) Egyértelműen a repülést választanám. Az, hogy szabadon repülhetek bármikor bárhova, nekem többet ér bármilyen más képességnél. Csak felugranék és mennék a végtelenbe :D

2015. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

1.

végtelen pénz! :P

2.

nem!!! >:(

3.

kém képesség mert abban minden benne van!

P.L.:ellenséget legyőzni=tűz,víz,föld...

érted!

2015. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kívánság: talpraesettség, jobb kommunikációs képesség.

Boríték: nem. Tudom, hogy bekövetkezeik valamikor, de nem akarom tudni mikor.

Képesség: bármikor és bárhol láthatatlanná tudjak válni.

2015. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4:

"A halálom dátumával pedig az a gond, hogy ha megnézném, akkor biztos nem akkor halnék meg. Ugyanis ha még messze lenne, akkor elbíznám magam, sokkal hanyagabbul élnék és emiatt korábban meghalnék. "


Ebben van valami. Jól tudjuk, hogy az ember hajlandó néha az életét is kockáztatni, hogy lenyűgözőn más embereket. Ha biztosan tudná, hogy csak ötven év múlva hal meg, vajon próbálná kiváltani az emberek figyelmét azzal, hogy lefekszik a vonatsínekre, mivel úgy sem halhat meg?!

2015. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!