Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itt az oldalon, ha egy nálam...

Itt az oldalon, ha egy nálam idősebb személynek szeretnék üzenetet írni, tegezzem vagy magázzam?

Figyelt kérdés

2015. febr. 6. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A netiket szerint az internet demokratikus, mindenki tegez mindenkit. Ennek ellenére van aki sértődik ezen. Én idősebb vagyok, de elvárom a tegezést. Ha bizonytalan vagy, akkor magázódj, vagy próbálkozhatsz olyan semleges megfogalmazással is, amelyik sem ez, sem az.
2015. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Főleg a köszönés miatt kérdezem, nemigazán tudom mit használjak...
2015. febr. 6. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pl behalnék, ha lecsókolomoznál :)
2015. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer a semleges :P amikor se nem tegezel, se nem magázol, kicsit nehézkes úgy fogalmazni, de nem lehetetlen. A köszönés pedig pl szép napot :) az nem feltétlenül magázó jellegű. És ha végére is akarsz írni valamit akkor Üdv. Rebeka :D (pl.)
2015. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az interneten tegeződünk, így szokás, ne csinálj belőle ügyet, hogy idősebb nálad.

Maximum híroldalak kommentelőit szoktam látni megsértődni, ha valaki letegezi őket, de őszintén szólva azzal sem nagyon kell foglalkozni, majd megtanulják, hogy mi a szokás.

De egy itt elküldött üzenetben bátran tegezz bárkit, egyáltalán nem szükséges magázódni, sőt, szerintem kimondottan fura lenne.

2015. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb fórumon - legyen az magyar vagy külföldi -, a tagtársak tegeződnek, így demokratikus.

Aki válaszol egy kérdésre, nyilván tudja ezt.

Én sem vagyok mai csirke, de eszembe sem jutna megsértődni azon, hogy valaki tegez. Aki ezt nem vaszi szívesen vagy nehezményezi, nem közösségi oldalra való. Az folytasson magánlevelezést, hogy az egója kielégüljön! (Ha már mással nem tud...) :)

2015. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!