Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a processzo...

Truz kérdése:

Miért nem indul el a processzor hűtő ventilátora?

Figyelt kérdés

Olyan gondom lenne, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor nem indul el a proci hűtő ventije. Egy Intel Core i7 950-es processzorom van. A hűtőt pontosan nem tudom, de egy coolermaster. Az alaplap egy ultra durable 3-as. 12GB ram van benne. Nagyjából így ennyi amiket tudni kell róla.

Próbáltam minimálisan portalanítani a hűtő bordákat, és a CPU fant ki húztam, majd vissza dugtam, hátha kilazult. Viszont semmi. Nem indul el indítás után. Gondolom mondanom sem kell, hogy bekapcsolni sem merem kb.15 perc után kisülne.

A Biosban nem állítottam át semmit, elképzelhető, hogy vírus okozza? Úgy történt amikor észrevettem, hogy indítottam el éppen egy játékot, kimentem, és mire vissza jöttem már nem ment a venti, ebből arra következtetnék, hogy nem alaplapi hiba.



2015. febr. 7. 13:54
 1/3 2xSü ***** válasza:

Hacsak nem dugtad rá fordítva az alaplapra, akkor valószínű, hogy megadta magát a ventilátor. (Megszakadt a belső tekercselés vagy ilyesmi.) Esetleg a vezeték égett meg. A másik eshetőség – ez sokkal valószínűtlenebb –, hogy maga az alaplap csatlakozó hibásodott meg.


Vírus nem nagyon okozhatta, mivel egy nem programozható valamiről van szó, ami még bármilyen betöltés előtt el kell, hogy induljon.


Valószínű egy csere fogja megoldani a dolgot.

2015. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, na most ugye úgy van ez a hűtő, hogy vannak a hűtő bordák, és azon egy venti. Érdemes, azt, hogy csak a ventilátort cserélem ki rajta, vagy vegyek egy full új hűtőt rá?
2015. febr. 7. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Ventilátor vezetékét rákötöd külső 12 voltara, ha pörög akkor alaplaphiba, ha nem akkor ventilátor hiba.


Elég csak ventilátort cserélni! Minek ezért új hűtőt venni?

2015. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!