Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megtanulni...

Hogyan tudok megtanulni mangát rajzolni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Manga karaktereket vagy képregényt?

Ha alapvetően jól rajzolsz magadtól meg fogod tanulni, de amúgy is. A ,,rajzfilm figurák" a valóság ábrázolása csak leegyszerűsített, átírt formában. Sok gyakorlással szerintem a legtöbben ezt a szintet el tudják érni. Általában azt ajánlják és én is azt ajánlom hogy kezdetben másolj meglévő karaktereket. Ne rajzold át, hanem a kép mellé helyezve megfigyelés alapján másold le. A kezedre fognak állni a formák. Hiába Mangáról van szó, az anatómia némi ismerete azért szükséges hozzá. Portré már kevésbé, de ha például a szemek fordulását megnézed az igényesebb rajzokon ott is szépen térbe vannak helyezve. Sokan ki írták már ezt a kérdést, böngész közöttük. Vannak könyvek vagy internetes elérhetőségek amik evvel foglalkoznak.

Maga a képregény rajzolás azért már össze tettebb. Grafikai szakágon tanítják, és biztos ezzel is foglalkozik irodalom. Ami plusz a Mangához hozzá adódik hogy jellegzetes módon jelölnek érzelem megnyilvánulásokat (meglepettség, félelem, stb.) Ezeket könnyen össze lehet szedni. Azt hiszem külön nevük is van.

2015. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia. Nem tudom aktuális-e még, de neten van egy nagyon jó oldal én onnan tanulgatom...

[link]

2015. febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha írsz privátban egy e-mailt vagy egyéb elérhetőséget, tudok segíteni. Nem a manga képregényben, illetve abban is, de még még inkább magában a stílusban, az arányokban, színezésben, ilyesmiben.
2016. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!