Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek az jó, hogy...

Szerintetek az jó, hogy mindenről megvan a véleményem és soha nem az mint a nagy többségnek?

Figyelt kérdés
Kolléganőim szerint pesszimista vagyok, mindennek a rosszabbik oldalát látom és folyamatosan puffogok. Én szerintem ez nem így van csak ha mondanak valami nagyon fantasztikus dolgot, egyből eszembe jut, hogy én ezt nem így látom és bármit mondok az "pesszimista" vagy "vidámságromboló". Például itt van ez a szürke ötven árnyalata c. könyv, Twilight, vagy akármi más ami nagyon felkapott, vagy az emberek egymást majmolják vele. Nekem határozottan unszimpi az ötlet, hogy olyan könyvet olvassak ahol mást sem csinálnak csak szexelnek és tartalmilag nem szól semmiről. Persze minden ember másképp látja, de azt se szeretem mikor azt kell hallgatnom, hogy mennyire szuper és annyira jó és húúú. Én úgy vagyok vele, hogy legyen szuper meg szép de szivárványt ne hányjunk már azért mert valaki megírt egy noname, semmitmondó történetet, tele szex jelenettel. Sokkal inkább vágynék egy olyan történetre ami emberileg többet nyújt, oktat vagy elgondolkodtat és nem nézem jó szemmel, hogy a buta birkák ilyesmit tartanak fantasztikumnak. Biztos igazságtalan, hogy így vélekedek és ezt ki is mondom? Egyébként nem mindennél vagyok így pl a Harry Pottert szerettem, szeretem is és a Twilightot is megnéztem. Elmondhatom, hogy nem érdekelt a film (semmit nem indított meg bennem) a Potter könyveket viszont fantasztikusnak tartom. Szóval nem harapok rá a dolgokra és cincálom szét, hogy egyik se jó. Csak nagyon megoszlik a véleményem a munkatársaimétól és ők azt mondják emiatt, hogy pesszimista. Szerintetek?

2015. febr. 8. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valakinek mindenről más a véleménye, mint a többieknek, akkor azt kötekedésnek hívjuk. Az alapján, amit leírtál, te egyébként nem ilyen vagy, hanem igényes, immunis a a XXI. század médiatermékeire. Légy büszke magadra, te is részese vagy az 1%-nak.
2015. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:

"Ha valakinek mindenről más a véleménye, mint a többieknek, akkor azt kötekedésnek hívjuk."


Tévedés! A kötekedés nem őszinte vélemény, hanem szándékos ellentmondás. Óriási a különbség!

2015. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szándékos ellentmondás is lehet őszinte vélemény.
2015. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) Hú ez nagyon jól esett. Azt hittem már gáz van velem, hogy a mai társadalmilag elfogadott dolgokért nem rajongok. Néha úgy érzem, hogy én nem vagyok eléggé beilleszkedő. De ez most jól esett, hogy így vélekedtek :) Köszi :)
2015. febr. 8. 14:07
 5/5 Szirty ***** válasza:

"A szándékos ellentmondás is lehet őszinte vélemény.

"


A kettő két különböző dolog, eltérő indítékkal. Az eredmény ettől lehet azonos.

Ezért is keverik össze gyakran a kettőt.

2015. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!