Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Röhm RG96-os gáz riasztó...

Szigo2007 kérdése:

A Röhm RG96-os gáz riasztó pisztolyon mennyire megbízható a kakas biztonsági állása?

Figyelt kérdés
Biztonságosan hodható csőre töltve,fesztelenítve? Létezik olyan szituáció mikor véletlenűl elsülhet?

2015. febr. 8. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a legmegbízhatóbb gp-k egyike!

Ha magától elsül az vagy gyári hiba (még nem hallotam ilyenről,de persze a Ferrari is elromlik) vagy buherált,használt fegyver.


Tehát a válasz:NEM


https://www.youtube.com/watch?v=yMmJ_4pL5AY

2015. febr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A fegyver egyébként használt, amennyire értek hozzá karban tartom, viszont nem ismerem a kakas "biztosító" belső működését, ezért volt bennem némi bizonytalanság.


Amennyire észrevettem a fegyver eléggé kényes a karbantartásra, ha nincs, vagy nem megfelelően van takarítva, olajozva megbízhatatlanná válik.

Elakadással(kivetésnél) még nem volt gondom, akadályt viszont már okozott hogy sikeres kivetés után nem töltötte a következő töltényt, ennek mi lehet az oka szerintetek? Én arra tippeltem hogy túlolajozás okozhatja.

2015. febr. 9. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia . A fegyver nagy és zárt szános , meggondolandó a viselése , pláne ha volt már hiba töltésnél . Gázzal próbáld ki , lőjj ki gyorsan egymás után 6-ot CS és PV vegyes tárazással . Rövid stukkert ajánlok inkább , a német mezőnyből Mauser hsc 90 vagy Röhm rg 88 -at . A törökök is klasszakat gyártanak már régóta .
2015. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elakadás oka a gyenge töltény,és a nehéz szán.


Ha önvédelemre akarod arra sajna nem jó. :(


Jelenleg a legjobb önvédelmi öntöltő: https://www.youtube.com/watch?v=rt_7ayVOnu4

2015. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"sikeres kivetés után nem töltötte a következő töltényt, ennek mi lehet az oka szerintetek? Én arra tippeltem hogy túlolajozás okozhatja.


A gyenge tárrugó is hibás lehet.

2015. febr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csiß ***** válasza:

"Jelenleg a legjobb önvédelmi öntöltő:"


A 914 is van ilyen megbízható és kisebb (viselésre alkalmasabb).Viszont nem hiszem,hogy az öntöltő jó választás önvédelemre.

2015. febr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Őszintén megbízom benne...a mérete nem zavar, legalább jó húzása van ütéshez is ha úgy alakul :)...


Kipróbáltam 2 tár 9+1 tárazással, tehát 20 töltény Pepper-Cs vegyesen, Wadie töltényekkel.


Az első adag akadály nélkül kiment,a másodiknál kivetési hibám nem volt, egy darab töltési hiba a végefele.


Ezt követően alapos takaritás, és 3 tár(3X9) Wadie riasztóval folytattam a kis házi tesztemet.

Kivetési hibám most sem volt, összvissz volt 3 db töltési hibám, a 2. és 3. tárnál. Ez egész jó aránynak tünik így elsőre.Mivel a fegyver kétszer átlett takarítva, erős a gyanum hogy a tár rugójával lehet a probléma, majd kiróbálom egy hasonló méretü,de erősebb rugóval is esetleg.


Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 11. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!