Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen jogon? A gyes alanyi...

Vasné Gőz Judit kérdése:

Milyen jogon? A gyes alanyi jogon jár? Nem? Mi van ha Anglia sem fizet, hová forduljak? Köszönöm előre a válaszokat!

Figyelt kérdés
Férjem Angliában dolgozik. Én Magyarországon lakom 3 gyerekemmel. A legkisebbik 4 hónapos, rá meg igényeltem a gyest 4 hónapja! De mivel a férjem külföldön van oda irányítottak bennünket! A családit még meg is értem, mert a férjem kint van, bár abba is van némi ellentét mert a gyerekek itthon vannak, de a gyest azt miért én magyarországon tartószkodom?!

2015. febr. 9. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Angliában nem fognak neked semmit se fizetni.
2015. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez sajnos egy elég bonyolult dolog. Ha te gyesen vagy, az azt jelenti, hogy nincs biztosítási jogviszonyod, csak a férjednek van. Egy Uniós jogszabály szerint az az illetékes ország a családi támogatásokkal kapcsolatban, ahol a biztosítási jogviszony él. Ez azt jelenti, hogy az angol családi pótlékot fogjátok kapni, ami a nagyobbik gyerekre heti 20 font, a többi gyerekre heti 13,50. Jó pár hónapba beletelik majd, mire pénzt fogtok kapni, mert meg kell várnod, míg a 2 ország levélben egyeztet egymással. A gyessel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy mivel a férjed miatt Anglia köteles a családi ellátást folyósítani, de ott gyeshez hasonló támogatás nincs, csak munkaviszonyhoz kötött van, így ők nem fognak neked fizetni. Magyarország pedig nem fizethet.
2015. febr. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2015. febr. 12. 13:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Még csak annyit kérdeznék,hogy akkor magam után fizetnem kell tb-ét ugye??Jól gondolom?!És a gyerekek ők is biztosítva vannak vagy ez ,hogy van??Ezek a dolgok,hogy működnek??
2015. márc. 12. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!