Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabad rendelni minden feltéte...

Szabad rendelni minden feltétel nélkül külföldről modafinil tartalmú készítményt itthonra? Ha nem, akkor mi a feltétele?

Figyelt kérdés
itthon nem is ismerik, gyógyszertárban a gépben sincs benne, kábítószer tiltólistán semmi (mondjuk miért is lenne, de azért megnéztem) és sehol nem találtam arra infót, hogy kell-e egyáltalán egy vény hozzá vagy sem, hogy rendelhessek. Nem akarok miatta bajba kerülni, de tényleg semmi tájékoztatást nem találtam erről de ugyebár a törvény nem ismerete nem mentség a büntetés alól... valaki esetleg tudja a kérdésemre a választ?

2015. febr. 9. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha lehetne nálunk kapni, akkor vényköteles lenne. Patikán kívüli árusítása sem lenne lehetséges természetesen. Magyarországra magánforgalomban gyógyszert nem szabad behozni.

Narkoplexiára van más gyógyszer.

2015. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez igaz, vényköteles "lenne", de ez sok mindennel van így.. "lenne..". Az a rengeteg undorító designer drog is vényköteles "lenne" vagy tiltott "lenne", vagy legalábbis kéne neki.... de modafinilt kapni sem lehet itthon, tehát nem hiszem, hogy vényköteles egy olyan szer, ami nincs is itthon bevezetve.. legalábbis nekem ez a logikus. azt hiszem törzskönyvezve sincs. Van egy változata a modafinilnek, azt úgy hívják, hogy armodafinil, az biztosan rendelhető bárhová az egész világon, csak nem kísérleteznék olyan szerekkel, amik kevesebb mint 5-6 éve léteznek...


Patikán kívüli árusítás van.. itthon is. csomó online pharmacy van, csak engedély kell. Ott ahol rendelnék elvileg rendelkeznek ilyen engedéllyel. Legalábbis ezt állítják. (amerikából) Elküldenek ők bármit, csak aztán, ha a vám megállítja, és kérik a vényt és nincs, akkor én járok pórul...

"Magyarországra magánforgalomban gyógyszert nem szabad behozni". Ebben biztos vagy? Vény nélküli készítményeket rendelhetek, szerezhetek akárhonnan én úgy tudom. B vitamint is rendelhetek.. csak a magne b6 nevű készítményt nem? ez hülyeségnek hangzik.. Pláne, hogy mit definiálunk gyógyszernek? A modafinil nyilvánvalóan az, felfogjuk józan ésszel, de az ördög a részletekben rejlik. "gyógyszert nem szabad behozni", de ha itthon nincs törzskönyvezve, akkor a gyakorlatban nem az... és mit csináljon, az aki nem akar ritalint szedni, hiába ajánlgatja az orvos azt a mérget... de az alternatívát nem rendelhetem meg, mert itthon nem rendelik a gyógyszerészek.. azért csak nem ilyen hülye a rendszer...


Tudom, hogy vannak más gyógyszerek, de azok is, mint a ritalin vagy amphetamine származékok, amiktől azért jó messzire távol tartanám magam, vagy nincsenek olyan sikeres eredményei, mint a modafinilnek mellékhatás/kívánt hatás szempontból. Legalábbis, az eddigi online kutatásaim alapján.


Javíts ki bárhol, ha tudomásod szerint valahol tévedek, mert az ember téved. Plusz tényleg nem akarom azt, hogy megrendelem aztán a postás bácsi helyett egy másfajta egyenruhás úr/hölgy kézbesítse. Hiába nem akartam törvényt sérteni... vagy javasolhatna valaki valami hivatalos helyet, ahol ezt megkérdezhetem.

2015. febr. 9. 16:38
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Tudod mit, módosítom a válaszomat. Rendelhetsz.

Nem értem, aki nem fogadja el az értelmest választ, az minek kérdez.

2015. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

[link]


ajánlom a III-ik kezelés/8.1-es táblázatot, azon belül is az utolsó kettő oszlopot. Ezért akarok modafinil-t és nem ritalint. Az orvosom, (akitől eljöttem most) meg akaratos volt, hogy azt nem "ismerjük eléggé", meg "nem hallotta, hogy bevált volna"... istenem, képtelen felmenni az internetre, illetve a modafinil-t gyártó gyógyszercég meg gondolom nem költ rohadt sok pénzt arra, hogy "továbbképzéses konferenciákat" pénzeljen itthon, ami inkább gyógyszerreklám a szervező cégeknek, mint "továbbképzés"... minden a modafinil mellett szól.. Bár a táblázat alatt azt állítja, hogy a vastagon szedettek elérhetőek hazánkban, de ez már nem igaz, mert 2010 körül kivonták itthonról és kivezették teljesen minden nyilvántartásból. Azt hogy miért, nem tudom... arra gondoltam, hogy talán betiltották, de az biztos, hogy nincs a tiltott kábítószerek és pszichotróp anyagok listájában.

2015. febr. 9. 17:22
 5/16 A kérdező kommentje:
jaj, én nem akartalak megbántani :( csak amiket írtál azokat már én is végigmérlegeltem és gondoltam leírom részletesen, hogy miről mi volt az én észjárásom és megvitatjuk.
2015. febr. 9. 17:29
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Én rendeltem már, semmi gond nem volt. Vizsgára felkészüléshez nagyon bevált.
2015. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Itthon is ismert,alvás-centrumban írják fel,vizsgálatok után. (Bár lehet h máshol is). Vigil néven fut,de sajnos már az OEP nem támogatja,így az 50 szem 45.000 ft. Van egy spanyol változat,ami olcsóbb,szintén vényköteles.
2015. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Én Indiából rendeltem anno. Nem emlékszem már de kb. 2000 Ft volt egy 10 szemes levél.
2015. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

[link]


itt azt írja bevált.

2016. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
36%

Veszélyes! a szer FÜGGÉST OKOZ !


lásd:

[link]


"A hipotalamusz által termelt dopamin fontos ingerületátvivő vegyületnek számít, a mért magas szintek pedig a függés kémiai jelzőjének számítanak, állítja Nora Volkow, a NIDA igazgatója"

2016. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!