Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kémiából szeretnék segítséget...

Kémiából szeretnék segítséget kérni! Tételkidolgozásban kellene hogy valaki segítsen, mert nem sikerül sehogy sem! A többi lent! (? )

Figyelt kérdés

Néztem a wikipédián de ott nagyon tudományosan van elmagyarázva! Nekem olyan 8. -9. -es szint kellene mert csak szóbelire készülök Kémiából! Egy gimnáziumba! Thank you előre is! A tétel neve: Fizikai változás, kémiai változás, reakcióegyenlet.

Ebből semmit sem értek! Körülbelül egy 20 mondat kellene csak! Köszönöm előre is a válaszolóknak!



2015. febr. 9. 18:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy valami kiindulás hogy hogyan adjam elő! :/
2015. febr. 9. 18:49
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek! Valaki!! :( Muszáj! Nagyon kellene! Köszönöm! :(
2015. febr. 9. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Íme egy vonal amin elindulhatsz (a zárójelben lévő kifejezések a tétel részei, nézz utánuk mert ezeket kell majd elmondanod!)


1. Fizikai változás: amikor egy anyagot olyan hatás ér, hogy új anyag nem keletkezik belőle. Tehát például ha a jég megolvad, víz lesz belőle de mivel mindkettőben H2O molekulák vannak, így semmi kémia nincs benne, ezért fizikai (olvadás, forrás, fagyás, forráspont, fagyáspont, szublimáció, lecsapódás, halmazállapotok, állapotváltozások)


2. Kémiai változás: amikor két anyag reagál egymással és új anyag keletkezik. Azaz pl H2 gáz és O2 gáz keverékét meggyújtjuk akkor H2O keletkezik, ami új anyag ezért ez kémiai változás. (Reakciók, reakcióegyenletek, oxidáció, redukció, sav-bázis) Tehát ha reakció van az biztos hog kémiai. Az ilyen változások mindig leírhatók egy egyenlettel pl a fenti példa: 2 H2 + O2 ---> 2 H2O, a kiindulási anyagok a hidrogén és oxigén, az új anyag a víz. (egyenletek felírása, rendezése, ionegyenletek)


Ismétlem: a zárójelben lévő kifejezések kulcsfontosságú definíciók! Ha valamelyik nem megy fejből, nézz utána és tanuld meg. Amúgy ennyi kb elég, persze bővebben kell kifejtened mint most én, több példával, részletesen elmagyarázva. Na ez már elég nagy segítség volt szerintem, ez jó fonál lesz amin elindulhatsz, sok sikert!

2015. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húúúú...nagyon szépen köszönöm! :) Köszönöm mégegyszer! De az a baj hogy ezeket én is nagyjából tudtam de a reakcióegyenlethez kellene még valami mert igazából az nem megy! De azért ez is nagy segítség volt! :D köszönöm még egyszer is! :)
2015. febr. 11. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor még tudom ajánlani ezt az oldalt:


[link]


Itt aztán tudsz válogatni bőven, biztos találsz segítséget ahhoz a részhez ami nem megy.

2015. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok neked! Köszönöm a segítséget!
2015. febr. 11. 20:24
 7/7 A kérdező kommentje:
szia! amik a zárójelben vannak azok példák arra a változásra? :D köszi előre is! :O <3
2015. febr. 13. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!