Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e joga bármelyik szolgálta...

Van-e joga bármelyik szolgáltatónak ásni és kábelt lefektetni a tulajdonomban lévő telken és nem járulok hozzá? Ez a terület a házam elött van, a keritésem és az esővíz árok közt.

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a kerítésen kívüli rész közterületnek minősül.
2015. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van!
2015. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utcát is megvetted? Miért hiszik azt az emberek, hogy ha vesznek egy telket, házat, bármiféle ingatlant akkor ahhoz az utca, kilátás, 20 km magas szabad légtér, minden jár?

Az utca, a járda nem a tied. Még akkor sem, ha akár önként, akár parancsa te magad alakítottad ki a járdát, az árkot, akár saját költségeden is.

A telked területén belül (tehát, az, ami valóban a tied) is joguk van akkor, ha közműről van szó, közérdekű a munkavégzés, vagy mentesítési munkálat. Ekkor tűrni vagy köteles, s bizonyos esetekben kártérítés is jár.

2015. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1

törvény alapján a telkeden is lehet joga kábelt fektetni


2

a kerítéseden kívüli ingatlan iért is lenne a te tulajdod ?

Ha véletlenül ebben az esetben tényleg a tiéd, akkor miért nem keríted be?

2015. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat.ebben az esetben az en tulajdonomban van a kerites elotti 5 meteres terulet.Telket vasaroltam 15 eve ezer negyzetmetereset,mielott megkezdtem az epitkezest csak ugy adtak engedelyt,hogyha keritest epitek 5 metert az ut felol elhagyok.tehat a kerites es az esoviz arok kozti resz tulajdonilapon es terkepen is az en tulajdonom,kifizettem.valojaban nem bannam ha asnanak,ha nem aggodanek hogy a jardat es a garazsfeljarot is felverik ami levan betonozva,nembeszelve a locsolorendszer is kart szenvedhet...
2015. febr. 14. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Tévedés. Az ingatlanod ez esetben is a kerítésnél kezdődik.
2015. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ebben az esetben NEM a kerítésnél kezdődik!

Miért kellett elhagyni?


ha jól emlékszem a gázvezetésnél bányszolgalmijog van


ez hasonló:

hátha neked segít:

[link]

2015. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!