Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közmunkásként el tudok menni...

Közmunkásként el tudok menni táppénzre? Vagy mi lehet ilyenkor a megoldás?

Figyelt kérdés
Augusztus óta közmunkán vagyok, irodán. Most február végén letelik a munkaviszonyom, nem valószínű, hogy hosszabbítani fogják. A héten tudtam meg, hogy babát várok. A kérdésem az lenne, hogy mivel veszélyeztetettnek ki akart írni az orvosom, hogy el tudok menni táppénzre? Ha igen meddig? Ugyanis mindenki mást mond, és február 28.-án megszűnik a munkám. Terhesen nem valószínű, hogy fel fognak venni valahova... Minden tippet és segítséget megköszönök!

2015. febr. 13. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
El tudsz! Addig lépj,míg tart a munkaviszony!
2015. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És meddig? Mert a védőnő azt mondja, hogy simán lehetek addig, mint amit itt dolgoztam. A könyvelő ismerős azt, hogy munkaviszony kell végig. Most akkor hogy is van? Oepet még nem értem el...
2015. febr. 13. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg, hiába mész táppénzre a szerződésed akkor is lejár és megszűnik az ellátás. Nekem eddig 4x hosszabbítottak, sosem tudni, én nem íratnám már ki magam erre a 2 hétre, hanem kivárnám, hogy lesz-e hosszabbítás és mennyi időre, utána is csak akkor, ha szükséges, a táppénz elég siralmas összeg, csak egy hetet voltam oda tavaly, de 11ezerrel kevesebb fizetést kaptam arra a hónapra.
2015. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!