Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nővérem nem tudja feldolgozn...

A nővérem nem tudja feldolgozni azt, hogy a brátja 9 év után elhagyta. Depis? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Vittük Pszichológushoz az se segített,orvoshoz is az is írt fel nyugtatót,a nyugtató se segített,profi Pszichológushoz is vittük nem segített,nyugtató zene se.. Nem segít semmi rajta,egy éve próbáljuk a Pszichológus,orvost,gyógyszert,nyugtató zenét,nem segít rajta semmi... Mit tudtok ajánlani? :(

2015. febr. 13. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Új pasi kell.
2015. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja,hiába mondom neki hogy felejtse el azt pasit,nem akarja elfelejteni.. Egyszerűen nem megy neki... :'(
2015. febr. 13. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:

azért 9 év az sok idő, ha úgy nézzük...

valami barátnő/barát nincs akivel közeli viszonyban van?

2015. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De van,azokat is áthívtuk már,sőtt egyszerre az összeset!Azok sem tudtad segíteni,mivel egyfolytában csak sírt! Utána anyával áthívtuk az összeset egyesével,nem segített,de beszéltek,csak hát nem tudja elfelejteni ezt a srácot.. Mindig próbál anya,én,barátai a kedvében járni,mindig próbáljuk elterelni a figyelmét erről a pasiról,ded nem megy.. :/ Most is itt vagyok az ő szobájába és sír.. :oo
2015. febr. 13. 13:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Jár valami,feldolgozó terápiára,de hát álmába is sír... :/
2015. febr. 13. 13:34
 6/12 anonim ***** válasza:
mikor hagyta el?
2015. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért valamennyire érthető, hogy 9 év után az az űr, amit a srác maga mögött hagy, nem tűnik el egy legyintésre. A nővérednek újra ki kell találnia, hogy kicsoda is ő maga, a srác nélkül. Ebben tud segíteni a pszichológus, de nem úgy, hogy odaviszitek, beszélnek egyet és aztán minden jobb lesz. Ez egy lassabb folyamat. gyakorlatilag erősen hasonlít a gyászra, amit a nővéred most megél. A gyászolók se jönnek rendben olyan gyorsan. Én azt tudom ajánlani, hogy legyetek végtelenül türelmesek a nővéreddel, éreztessétek, hogy szeretitek, de hagyjátok hogy ő maga megélhesse az a folyamatot ami benne zajlik. Nem hiszem, hogy olyan sokat segít, ha állandóan társaságot szereztek neki, még akkor is, ha a jó szándék vezérel titeket. Pszichológushoz mindenképp járjon, akár heti többször is és ne állandóan, de néha üljetek le vele, hagyjátok hogy elmondja mit érez és gondol és nem kell feltétlenül nagyon erős pozitív véleménnyel biztatgatni, ilyenkor a legtöbbet az ér, ha érzi, hogy megértitek és szeretitek. Persze nem ért néha gátat szabni a rossz gondolatoknak és optimistán reagálni, de a nővéred most valószínűleg eléggé elmerült a saját világában ahhoz, hogy a nagyon erős optimizmus hatására inkább rosszabbul érezze magát, bezárkózzon.


Szóval... Ezt helyette nem élhetitek meg, és bármilyen rossz tehetetlennek lenni, most bizony némileg azok vagytok. Nem tudom a nővéred mióta van ilyen állapotban, de mindenképpen idő kell neki. Ha már hónapok óta így van, akkor valóban van értelme egy kicsit erőszakosabbnak lenni és néha elrángatni sétálni és rámutatni, hogy a barátjától teljesen függetlenül mennyi szép dolog tud lenni a világban. De úgy egyébként szerintem többet segítetek ha csak megértéssel és szeretettel mellette vagytok és türelmesen tűritek ezt az egészet. És persze a pszichológus nagyon nagyon nagyon fontos.

2015. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ! Már egy éve hogy ilyen sz@r állapotban van,nem segít a pszichológus,orvos,nyugtató,nyugtató zene.. Heti 3-szor jár pszichológushoz,heti 5-ször feldolgozási terápiára.. Minden nap leülünk vele beszélgetni,szépen elmondja mit érez,mit gondol most a világról/mindenkiről.. Én mindennap elviszem sétálni,beszélek vele hogy ne foglalkozzon azzal,aki 9 év után elhagy egy ilyen gönyörű szép lányt.. A család érezteti vele,hogy imádja őt,őt szeretik a legjobban. Nem mindennap jönnek át a barátai..Hétfőn egy vasárnap mindegyik barátja,beszélnek vele,próbálják elterelni a figyelmét a dologról.. Minden este lefekszik az ágyba,beindítok neki nyugtató zenét/dalt,próbálom közbe nyugtatni,beszélek vele,hogy felejtse el ezt a srácot,ő sokkal jobbat érdemelne meg stb.. Valamennyire megnyugszik,aztán elalszik.. Szokott sírni álmába akkor felkeltem,megnyugtatom.. Azért sír ennyire mert a srác épp akkor kérte meg a kezét.. Össze voltak házasodva 5 hete.. :/
2015. febr. 13. 16:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Szép lassan elfelejti,ügye? :(
2015. febr. 13. 16:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Alig akar enni,inni.. Inni is csak akkor akar, mikor viszek be neki vizet,szörpöt... :/
2015. febr. 13. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!