Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ebay.hu-n vásárolni?

Allday kérdése:

Hogyan lehet ebay.hu-n vásárolni?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el az ebay-t nézegetni és nagyon sok jó dolgot találtam rajta. D nem tudom, hogy hogyan lehet pontosan vásárolni rajta. Rengeteg kérdvanezekkel kapcsolatban. Ez ey olyan oldal, mint például Mo-n az olx és a jófogás, tehát ilyen apróhirdetéses használt oldal? Valóban ilyen olcsók a termékek? például az van ki írva, hogy 234.18 HUF az tényleg csak 234 Ft. Vagy ez csak valamiféle átvágás? Ténleg ninsen póstaköltség? Van valamiféle adó vag bármilyen költség ami a vevőt terheli a termék árán kívül? Tényleg 14 napos pénz visszafizetési grancia van a termékekre? Lehet banki utalással (bemegy a vvő a bankbaoa adja a pénzt és utalják a számlára) vagy csak visa stb. kártáyval lehet utalni? Mit tudtok még az ebay-ról való vásárlásról?

2015. febr. 14. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a hatezernyolcszázadik ugyanilyen kérdés itt. Ha guglin rákeresel, szerintem ott is legelább ennyi szájbarágós leírást találnál, ha nem lennél ilyen lusta.


De mivel én nem vagyok az, és van pár szabad percem, meg még rendes gyerek is vagyok, ezért megpróbálom megválaszolni a kérdéseidet.


"Ez ey olyan oldal, mint például Mo-n az olx és a jófogás, tehát ilyen apróhirdetéses használt oldal?"

Vannak használt holmik is, de vannak vadonatúj áruk is. Az eladók sem feltétlenül magánszemélyek, nagyon sok cég árulja az eBay felületén a termékeit.



"Valóban ilyen olcsók a termékek? például az van ki írva, hogy 234.18 HUF az tényleg csak 234 Ft. Vagy ez csak valamiféle átvágás?"

Átvágás nincs, viszont az eBay-en sok az aukció. Vannak olyan termékek, amikre alkudni lehet, ezeknél a jelenlegi legmagasabb ajánlott összeget látod - de nem biztos, hogy ennyiért el is fogja adni az eladó.


"Ténleg ninsen póstaköltség?"

Ha az van odaírva, hogy nincs, akkor tényleg nincs. Minden terméknél megtalálod a leírásban, hogy van-e, és ha van, mennyi.


"Van valamiféle adó vag bármilyen költség ami a vevőt terheli a termék árán kívül?"

A postaköltség, amennyiben van, illetve egy bizonyos értékhatár fölött vámot is kell fizetned a termék után.


"Lehet banki utalással (bemegy a vvő a bankbaoa adja a pénzt és utalják a számlára) vagy csak visa stb. kártáyval lehet utalni?"

Eladója válogatja. A legelterjedtebb fizetési mód a PayPal.


"Mit tudtok még az ebay-ról való vásárlásról?"

Csak néhány jótanács: mindig nézd meg, kitől vásárolsz. Ha sok értékelést kapott, és ezek majdnem mind pozitívak, akkor nyugodtan vásárolhatsz tőle. Sok negatív esetén nem ajánlott, kevés értékelés esetén pedig mérlegelned kell.

2015. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ltezik az, hogy a linkben lévő ruha 306 ft legyen?

[link]

2015. febr. 14. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked van szemed csak nem használod, vagy nincs egyáltalán?


Erre licitálni lehet, ami most épp 1 Eurón áll (sorry, nálam nem forintban mérik a pénzt). Minden bizonnyal van egy minimum ár, ami alatt nem kapod meg, de licitálni nyugodtan lehet rá.


Tudod, mit jelent a licit?


Ezen kívül postaköltség is van, hozzám minimum 99 EUR. Gondolom ez is elkerülte a figyelmedet.

2015. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és azért írtam ki a kérdést, mert eddig ahány oldalon keresgéltem annyi féle láttam és gondoltam megkérdezem olyanoktól, akik már használták.
2015. febr. 14. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!