Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csernobili atomerőműben ma...

Csernobili atomerőműben ma dolgoznak-e?

Figyelt kérdés

Az tiszta hogy a katasztrófa után pár évig még működött, és 2000-ben vagy mikor zárták be teljesen.

De volt ahol azt olvastam ma még 2-7000 ember van ott, karbantartónak. Máshol meg azt hogy az erőmű teljesen lezárt, senki nem lehet ott.

Akkor most ebből melyik az igaz?


Illetve ha az erőműben vannak, akkor Pripjaty mért halt ki teljesen?


Utolsó kérdés, az erőműben vagy Pripjaty-ban mennyi időt kellene eltölteni hogy halálosan sugárfertőzöttek legyünk és megjaljunk?


2015. febr. 14. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem dolgoznak, mert túl nagy a sugárzás, dolgoznak, mint katonák, hogy a kíváncsiakat távol tartsák. És nemtom, h láttad-e azt a videót, mikor a robbanás után a helyszínre ment 1 ember és felvételeket készített. Nos nem sokáig élt....
2015. febr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Biztos voltak ott a katasztrófa után, hisz még évekig működött az erőmű utána is 4-esen kívül), és a szarkofágot is el kelett helyeznie valakkiknek ott.

Szóval az nem kérdés hogy 2000-ig folytak ott a munkák.

(Amúgy az erőműben sose voltak katonák, te az ellenőrzőpontokra gondolsz inkább)


Engem az érdekel ma, 2015-ben az erőmű teljesen elhagyatott-e, vagy vannak ott dolgozók karbantartók néven?

2015. febr. 15. 00:08
 3/12 A kérdező kommentje:

Érdekes..


[link]

"A Csernobili Atomerőműben azonban jelenleg is dolgoznak emberek - közel 4 ezer fő (korábban 11 ezren dolgoztak). Az ő feladatuk a leállított reaktorok fenntartása és ellenőrzése, és az erőmű felügyelete. Ezen kívül pedig nem szabad megfeledkezni az erőműben lévő 4-es blokkról sem, amely csak egy védőburokkal tartja vissza a benne lévő radioaktív fűtőanyagokat attól, hogy kijussanak a környezetbe, és egy újabb nukleáris katasztrófa okozói legyenek."

2015. febr. 15. 00:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, dolgoznak.


Épül az új szarkofág, közben tart a régi erőmű teljes leszerelése. Az erőmű hivatalos oldalán akár élő webkamera képet is lehet nézni. [link]


Én mondjuk szerencsés helyzetben vagyok, a saját szememmel látthattam.


Csernobil lakott, körülbelül 2000 fő lakosa van.


Pripjatyban többnyire elenyészű a többlet-háttérsugárzás, szóval egy darabig ott kéne dekkolni, hogy bajod legyen (átlagosan tízszerese a háttérsugárzás a budapestinek, ami nem vészes, de tartós lakhatásra alkalmatlan).

2015. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést!

A web camos linket be tudnád linkelni pontosan? nem találom.

2015. febr. 16. 14:17
 6/12 A kérdező kommentje:
Kérdeznék még valamit! A jelenleg ott dolgozó munkások tetőtől talpig védőruhában vannak? vagy a felszerelésük csak elenyésző, mert már nincs akkora sugárzás?
2015. febr. 16. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tess: [link]


Azok, akik nem közvetlen közelről dolgoznak az erőművön, azokon nincs külön védőruha. Az új szarkofágot az erőműtől kb. 200 méterre építik, ha elkészült, sínpályán csúsztatják majd a helyére. Így biztos távolban vannak.

2015. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezer hála :)
2015. febr. 16. 18:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazán nincsmit :)
2015. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekesség: Még a szarkofágba is járnak be nap mint nap karbantartani jól látod bele
2015. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!