Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha most 17 éves vagyok, és 6...

Ha most 17 éves vagyok, és 6 hónap múlva leszek 18, mikor kezdhetem mondani, hogy 18 éves vagyok?

Figyelt kérdés
A kérdést az ihlette, hogy anyu vőlegénye már 18 évesezik, és anya is, ha rosszat csinálok, vagy arra akar utalgatni, hogy én ezt már meg tudom oldani, 18 éves vagyok. :D De ha jól viselkedek, számára még csak 18 leszek. Szerintem is 18 leszek, és csak akkor mondhatom magamról, ha már be is töltöttem...
2015. febr. 15. 13:56
 1/2 belapus ***** válasza:

17 éves már elmúltál.Mondhatod persze, hogy 17 éves és 6 hónapos vagy, de ez is csak azt mutatja, hogy már nem 17 éves vagy.

Az adott napon leszel pontosan 18 éves.Onnantól számítasz nagykorúnak.Addig a 18. évedben jársz.

Szerintem mondhatod azt: 18 éves vagyok.

2015. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem vagy 18 éves, addig ne mondd azt, hogy 18 éves vagy, meg azt se, hogy leszel. Nem azt kérdezik, hogy hány éves leszel, hanem azt, hogy most mennyi vagy. Szerintem akik felfelé kerekítenek, meg azt mondják, hogy xy leszek, azok szégyellik, hogy még csak annyi idősek, és ezért ferdítenek.


Miért, ha megkérdezik, hogy hanyadikos vagy, akkor azt mondod, hogy hetedikes, vagy azt, hogy nyolcadikos leszek? Milyen beképzelt lenne már ez is.


Ez a szülős dolog is nagyon ismerős. Ha valamit kifogásolnak, akkor simán le +1 éveseznek, már közvetlen a születésnapom után is.


Bocs, engem nagyon irritál, ha valaki ezzel ferdít. És mivel az előző hozzászóló pont az ellenkezőjét írta, gondoltam a másik oldalon is legyen már képviselő. Én a születésnapom előtti napon is csak annyinak mondom magam, amennyi valójában vagyok, nem azt, amennyi másnap leszek. Na jó, hát kb mindenki hülyének is néz érte :D

2015. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!