Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » GYES után visszaállni munkába,...

GYES után visszaállni munkába, csökkentett munkaidőben?

Figyelt kérdés
2006 óta dolgozom itt, a szerződésem szerint napi 8 órában (8-16-ig) és "véglegesítve" vagyok. 2009-ben eljöttem szülni (tgyás, gyed, gyes), majd 2012-ben újabb gyereknek adtam életet (újra tgyás, gyed, gyes). A legkisebb gyerkőc márciusban tölti a 3. évet, oviba megy. Én mennék vissza dolgozni, de a főnököm mismásol, nem mond konkrétat. Én visszamennék napi 8 órában, de nem tudom, mik a szándékai. Olyat is mondott, hogy csak napi 4 órában tudna visszavenni. Akkor az most szerződés módosítás? Köteles vagyok elfogadni? Vagy akkor ez felmondás? A felgyűlt szabikat hogy adja ki? Mert azok még a napi 8 órás munkaidőre jártak... Ha főállású anyaságira mennék, mellette vállalhatom a napi 4 órát?

2015. febr. 17. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg nem voltál dolgozni,addig vagy felvettek valakit a helyedre,aki jó vagy rájöttek,hogy olcsóbb a cégnek a munkatársaidnak meg több a túlórapénz ha a te munkádat is ők végzik.Ha átmész 4 órásba az új szerződés,új szabályokkal.Nem kell elfogadnod,de akkor lapát. A szabit elvileg kifizeti,illetve attól függ mit mond a szerződés,lehet pl.olyan,hogy a felmondási idődet nem kell letölteni helyette.


Én úgy tudom, nem dolgozhat főállású anyaság mellett, mert akkor magának az a munkája, hogy anya!


A jelenlegi törvényi szabályozás szerint a gyet-ben részesülő szülő kereső tevékenységet csak maximum napi 4 órában folytathat, kivéve, ha a munkavégzés az otthonukban történik, mert akkor viszont időbeli korlátozás nélkül. De hétvégén: szombat-vasárnap akár napi 10 órát is (!) dolgozhat a főállású anyuka, lényeg, hogy az összmunkaidő a heti 20 órát ne haladja meg. Hát, ilyen ez a szabályozás - most.

2015. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) A kérdés még, ha esetleg "tudjuk" a választ... Ha elfogadom a napi 4 órás munkaidőt, és a felgyűlt szabadságaimat kiadná, akkor az hogy történik? "dupla" annyi nap jár? Mondjuk ha 40 nap a felgyűlt szabim, ami a 8 órás munkanapok után járt, akkor most majd a napi 4 órás után az összesen 80 nap?
2015. febr. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!