Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A biológia szakosoknak többet...

Doctor1358 kérdése:

A biológia szakosoknak többet kell tanulniuk mint az orvosi szakosoknak (mármint az egyetemen), és melyik a nehezebb?

Figyelt kérdés

2015. febr. 17. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szinten lehetnek kb. Én személy szerint imádom a biológiát és 1000x inkább tanulom mint bármi mást. Ez a kettő amúgy is nagyon eltér egymástól, tehát változó kit melyik érdekel jobban. Szerintem mindenki tanulja azt amit szeret (és tud)
2015. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
100X nehezebb az orvosi!!!! Sokkal komplexebb,szerte ágazóbb a tananyag.
2015. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Az orvosiegyértelműen nagyobb szívás, a biológusi képzés vagy ötször könnyebb.
2015. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A biológus képzésben a biológia tudományának minden ágáról tanulnak.

Az orvosi pedig az orvosi biológiában szükséges ágakban nagyon mélyreható (anatómia, élettan és társai)a biológia tudományán belül.

(persze mindkét helyen tanulnak még bőven több egyéb tudomány sokszor totál feleslegesnek tűnő tudományágainak tárgyait)


Nem lehet összehasonlítani őket, ugyanis nem ugyanúgy épülnek fel szerkezetileg, és szemléletükben sem ugyanolyanok.

Minek tanuljon az orvos "Lipidek a növény világban" tárgyat, vagy " R-programozás az ökológia területén" tárgyat, vagy egy sima "Növényélettan" tárgyat, vagy "Biogeográfia" tárgyat, vagy "hidrobiológia" tárgyat stb stb....

És miért tanuljon a biológus pl.: "Gyógyszer kémia" tárgyat, vagy " Sürgősségi orvostan" tárgyat, vagy "Orvosi szociológia" tárgyat, vagy "Aneszteziológia és intenzív terápia" tárgyat, vagy "Farmakológia" tárgyat stb stb...


Sok hasonló nevű tárgyat tanulnak, sokszor még ugyanazok a tanárok is tanítják, a valóságban viszont ezek nem mindig ugyanolyan felépítésűek. Nem könnyebb az egyik a másiknál, vagy jobban mondva, mindkét helyen vannak nehéz, és könnyű tárgyak.

Nem mondanám, hogy az orvosi könnyebb, vagy nehezebb, vagy a biológus képzés a könnyebb, vagy nehezebb. Az egyik ebben mélyebb, a másik pedig abban, és abszolút máshogyan épülnek fel, de ez tök természetesen hiszen más a szemléletük.

2015. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Ez nagyon függ attól, hogy melyik egyetemről és melyik tárgyakról van szó.

Az ELTE TTK vagy a SZIE ÁOTK biológusképzése, illetve a SE általános orvos képzése magas színvonalú, a tárgyak többségét kiemelkedő professzorok nemzetközi színvonalon oktatják. Ezekben nincs érdemi különbség.


Nyilvánvaló, hogy óriási különbségek vannak mindkét szak esetében a hazai egyetemek között, sőt még azon belül is az oktatók között.

2015. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2 dolog nagyon más. Az egyik (biológia) növény- állat és emberbiológia + hozzá az egysejtűek, szintén komplex és részletes. A másik csak ember + némi mikrobiológia a kórokozók miatt. Mindkettő jól lefedi az elméleti alapokat, más a specializáció. Mindkettő jó szakember a maga területén. Nem jártam mindkettőre, csak orvosira, de sok biológus kollégám van, és a tudásuk kb. a miénkkel van egy szinten, csak elég más jellegű. Vannak dolgok, amikhez csak ők értenek, vannak, amikhez csak mi. Pl. nekem nem sok fogalmam van az állatanatómiáról, pedig néha jól jönne.

Utolsónak: A 4 orvosi egyetem színvonala teljesen azonos, az egyes tárgyak és oktatók közt lehetnek különbségek, de ezek végül kiegyenlítik egymást. A SE semmivel sem magasabb színvonalú a többinél, bár szeretik magukról ezt állítani.

2015. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem tudom...én elsős orvosis vagyok. Van olyan tárgyunk amit biológusokkal együtt hallgatunk, de nekik ez már MSC tárgy.ez szerintem sokat elmond. Plusz én bioszos lánnyal lakom együtt...határozottan én tanulok többet, és ez Ő is elismeri. Neki sokkal kevesebb órája van. Ezzel nem lealacsonyítani akarom a biosz szakot, csak leírtam pár tényt.
2015. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!