Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az Avatar:...

Zsokka02 kérdése:

Miért van az hogy az Avatar: az utolsó "léghajlító" film ilyen pocsék? És Aang miért komoly?

Figyelt kérdés

#film #Avatar #Az utolsó légidomár
2015. febr. 17. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem legjobban a borzalmas szereposztás zavart. Aang egy pufók, végig komor arcú ázsiai kisfiú, Katara egy 8 évesnek kinéző kislány, Sokka totál jellegtelen és megdöbbentően LAPOS az arca, Zuko meg egy elálló fülű, nagyorrú, sötét bőrű ARAB. Nem hiszem el, hogy ne találtak volna olyan színészt, aki legalább egy KICSIT hasonlít a karakterre. Teljesen abszurd. Mint amikor az egyértelműen europid, színeshajú anime szereplőket teljesen egyforma, fekete hajú japán színészek játsszák el. De ez még annál is rosszabb. Legalább a szinkronhangok lehettek volna ugyanazok, hogy egy kicsit jobban hasonlítson az eredetire. Ha egyszer a történet szerint nem látszanak és nem is hangzanak mind 6 éves kisgyereknek, akkor a filmben sem úgy kéne. Mind csúnyák, és idétlenek lettek, a Víz törzsből pedig... eszkimók. A Tűz népéből arabok, a Földéből kínaiak. Iroh tábornokot fel sem ismertem, el nem tudtam képzelni, ki az a nyikhaj majom. A Tűz Ura a rajzfilmbeli gonosz eleganciával ellentétben, egy bűnronda bácsi lett.

A film túl részletes, vontatott, nem 4 részesre kellett volna tervezni, de ha már muszáj volt, legalább befejezhették volna.

A harcjelenetek épp csak súrolják a 80-as évekbeli keleti akciófilmek színvonalát, látszik, hogy egyetlen mozdulat sem valódi. Kb. az egész film olyan, mintha A sárkánytigris-kungfumester végső csapása a kobraninják ellen 14. része lenne.

Az "idomár" szót rejtélyes okokból teljesen megszüntették létezni, helyette 140-szer ismétlődött, hogy "hajlító". Ahogy az Angi Kai-t is átnevezték ányíkí-re.

Értékelem, hogy minden apró részletet megpróbáltak feldolgozni, de ilyen nevetséges, felismerhetetlen karakterekkel, ócska színészi játékkal és gyatra animációval elég nehéz. Nem véletlenül került be a valaha készült legrosszabb filmek közé, és maradt folytatások nélkül. Ekkora sz*rra senki nem kíváncsi.

De hogy miért tették ezt az ocsmányságot a készítők Aang legendájával, arra nincs magyarázat. Szerintem egy részt sem láttak a sorozatból, csak átlapozták a sztorit és gyorsan beválogatták az ismerőseiket meg a rokonaikat szereplőknek. A többivel meg nem is foglalkoztak.

2015. febr. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Agni Kai, sorry, sokat gépeltem egyszerre.
2015. febr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek, én még Appán akadtam ki nagyon.Szóhoz sem jutok az emlékezettől sem,mégis a legosszabb az a rész,amikor Katara és Szokka nagymamája beszél a szellemvilágról és arról,hogy Aang azért veszélyes,mert mind a 4 elemmel tudd bánni és emiatt hatni tud az emberek szívére!Enél sírógörcsöt kaptam...Iroh bácsi megszerintem olyan mint egy ősmagyar a honfoglalás idelyében.Az is szörnyű,hogy az idomárok,mielőtt idomítanának végigtáncolnak 10 másodpercet.A tűzidomárok pedig csak fáklyából vagy ilyesmiből tudnak tüzet idomítani.Zukonak meg nincs is sebhelye!Tűz Ura Ozai engem egy római császárra emlékeztet.Momoról meg egyáltalán ne is beszéljünk!Mit is mondtak rá?Nyúldenevérmaki???Az egész film pár szóval: Egyszerűen borzalmas,tragikus és pocsék.Senkinek nem ajánlom!!!
2015. febr. 19. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a nagyis résznél már erőt kellett vennem magamon, hogy tovább tudjam nézni.
2015. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!