Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szép napot mindenkinek. A...

Herczeg Szabolcs kérdése:

Szép napot mindenkinek. A Francia idegen légióval kapcsolatban kérdeznék. Probléma lehet a felvételiné egy régebbi törött csontal? Pár lyukas foggal?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm . Hasznos oldal. Esetleg ha tudna még arra válaszolni:ilyet hogy laptop vagy telefon,Pénzt,érdemes ki vinni ? Mit Érdemes vinnem magammal?
2015. febr. 19. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia Szabolcs, fogadni merek hogy a fenti linket nem is olvastad el, mert ha igen, akkor miért teszel fel kérdéseket.


Hiszen a lyukas fogak kizáró ok.!!!


Ép fogazat, ami annyit jelent, hogy lyukas fog nem lehet, ha tömött, vagy pótlás van, az nem baj.


"lyukas fog nem lehet,!!! "

2015. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, de felháborító a plusz kérdésed,

törött csont, lyukas fogak... lyukas fog miatt nem alkalmaznak, plusz törött csont...abszolút nem olvastad a feltételeket ... ugye nem olvastad el?

A légió nem gyerekjáték, kemény kiképzés edzések vannak ott.


Téged nem fognak felvenni!

Mivel nem olvastad el, a kritériumokat, ide írom neked a szöveget, hátha jobban fogd értelmezni, és nem az lesz a gondod, pénz, laptop stb....


Felvételi kritériumok


Korhatár 17-40 év


18 év alatt, szülői beleegyezés kell, amit a Francia nagy követségen kell hitelesíttetni!


Érvényes személyi okmány, mely lehet személyi igazolvány, útlevél és ha van jogosítvány.


Ép fogazat, ami annyit jelent, hogy lyukas fog nem lehet, ha tömött, vagy pótlás van, az nem baj.


A híresztelésekkel ellentétben, nem csak tökéletesen ép fogazattal lehet jelentkezni!


Szemüveg nem akadály, de attól függ milyen erős.


Büntetett előélet akkor kizáró ok, ha élet ellenes, vagy erőszakos bűncselekményről van szó. Kizáró ok az is, ha valaki ellen eljárás folyik ilyen bűncselekmény miatt.


Komolyabb műtétek, protézisek beültetése akadályt jelenthet.


Tetoválás arcon, nyakon, tenyéren, kézfejen kizáró ok.


Családi állapot, ha házas és van gyerek, kizáró ok lehet, ha nem házas és van gyerek van esélye a felvételre.


Magasság határ nincs, súly határ nincs, kb plusz 15 kg-ig elfogadható. Jó látás, hallás alap feltétel. Francia nyelvtudás nem lényeg, mert kint megtanítanak.


Több nyelv ismerete, magasabb iskolai végzettség, számítógép ismerete, és jogosítvány előny lehet, de nem feltétel.


Katonai előélet nem szükséges.


Ehhez hozzá kell tenni, hogy mindig egyén függő a felvétel.


Ha nem látják benned az elszántságot, a kitartást, a jó kiállást (egyes esetekben), akkor el fognak küldeni.


Nekik a lényeg, a légiós bárhol, bármikor, minden helyzetben bevethető legyen.



Lesz fizikai alkalmassági, egészségügyi és pszichikai alkalmalmassági felmérés is.


Fizikai felmérés:

Luc Leger: futás ritmikus zenére. Oda-vissza 20 méteres távolságon. Minimum 7 nivot kell megcsinálni. 1nivo 6*20 m, minél nagyobb a nivo annál nagyobb a tempó.


Húzodzkodás minimum 4db.


Kötél mászás, egy 5 méteres kötélre vagy csak a karoddal, vagy a karoddal és a lábaddal együtt.


Felülés minimum 40 db.


Ha nem feleltél meg, elbocsátásodkor kapsz egy papírt, melyen szerepel, hogy miért nem vettek fel, és hogy esetleg mikor próbálkozhatsz újra. Esetleg az, hogy végleg elutasítottak.


Elvileg háromszor lehet próbálkozni, és a jelentkezések között, legalább három hónapnak kell eltelnie.


Na üdv:)

2015. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na üdv drága. Komentár . Nem igen mondtam azon kívül semmit hogy hasznos. Jó az oldal egyből végignéztem...

A lukyas fog vagy akár a tömött is problémát jelenthet bizonyos helyeken azért kérdeztem.

A protézist műtétet is értem.

Amúgy meg ne haragudj ha valamivel enyire feluaglatalak nem ált szándékomban. Viszont meg köszönném ha nem itélkeznél hasra ütésre . Nekem ez elhivatas . A lételemem . Csak jelenlegi pilanatban nem ál módomban kimen. És addig tájékozodnék.

2015. febr. 21. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez elhívatás . A lételemem ."


Oké, értem, csak véltem hogy nem olvastad el az infót.

A fogaidat meg kell javíttatni,

a régebbi csont törésed, ha nem túl veszélyes helyen van,fiatal vagy, az már regenerálódott, igaz ezek a problémák túl terhelésre feléledhetnek,ismét eltörhet, megrepedhet, a nagy fizikai megpróbáltatások közepette.

Nem akartam kedvedet szegni,! sőt sok sikert kívánok,!

és amíg itthon vagy addig is hozd magad a lehető legjobb erőnlétbe, akkor talán sikerrel fogsz járni, mert az a kiképzés, nem lesz egy sétagalopp:)

2015. febr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Láb fejen volt a törés.

Azóta teljesen rendben jött.

Hatásfokomon terhelem.

Folyamat készülök

Jelenleg már elméleti dolgokal.Nem szeretnék banános lenni

Esetleg ha tudtok hasznos oldalakat még.

Köszönöm szépen a segítséget.szép napot.

2015. febr. 22. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!