Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Autókereskedésben vásárol...

Üdv! Autókereskedésben vásárolt használt személygépkocsimban jelenleg 98. 000 km van a computer szerint. Pár napja kiírta, hogy SERVICE 178. 000 km. Kérdezem, hogy miért ilyen korán írta ki?

Figyelt kérdés
Becsületes nepperek, a témában jártas személyektől szeretnék választ kapni az a alábbi kérdésemre. A könyve szerint rendszeresen szervizelték az előírásoknak megfelelően. Az autó makulátlan, de a korai SERVICE felirat láttán elbizonytalanodtam a futott km-t illetően. Vissza lett esetleg tekerve és valójában 160. 000 +- km lehet benne? 1 tulajdonostól vásárolt V Golfról (2006) van szó.

2015. febr. 20. 06:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez már figyelmeztetésként jelenik meg a műszerfalon? Ennyivel korábban nem szabad kiírnia! Első tulajdonostól, vagy autókereskedésből? Nem mindegy. Ha az első tulaj, és közéd került be az autókereskedő, akkor vedd fel a kapcsolatot a régi tulajjal, ha korrekt, akkor tájékoztatni fog róla, hogy mennyi volt a km az autóban, mielőtt kereskedésbe adta. Én így buktattam meg anno a kereskedőt, akitől az autómat vettem, hogy az előző tulaj tudta igazolni a futott km-t, amiből számomra már 60000 szépen vissza volt programozva. Úgy álltam el feljelentéstől, hogy különbözetet fizetett vissza.
2015. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors válaszod! Az első tulajdonos egy cég volt, utána adták be az autókereskedésbe. A flottájukat gyorsan változtathatták, legalábbis céges autó lévén a futott km alapján erre következtetek. Ismerek pár multit, ahol 2-3 évente cserélik autóikat akár 70+- ezer km-rel. A felirat egyszer jelent csak meg, azóta semmi, de gondoltam rákérdezek.
2015. febr. 20. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudom aktuális-e még a kérdésed:


Szinte biztos, hogy megtekerték. Egy részről nem reális (főleg egy céges autónak) a 9 év / 100e km futás. De ettől tekintsünk el.


Az autók már közel 15 éve nem egy helyen tárolják a futott km adatokat, hanem sokszor 4-5 külön helyen is. Ergo ha "profin" akarod tekerni az órát akkor egyformára kell tekerni minden álláson. Ez az, amiről az "olcsó" nepperek meg szoktak feledkezni, mert egy "hozzáértő" lehet 3x annyit kérne a tekerésért, mint a Józsi a laptopjával - csak a Józsi 3 helyen benne hagyja a régi km-t. Ami a műszerfalon általában nem látszik, de például szervíz figyelmeztetésnél simán előjön. Ezért szokták ezeket is kiütni belőle (és ha beviszed a márkaszervízbe üres hibalogot és szervízlistát látnak az autó computerébe...).


Ha valóban céges autó volt, akkor 99,9%, hogy lízingelt, akkor viszont márkaszervízben szervízelt. Alvázszám alapján kérdezd le egy márkaszervízben a futott km-eket.

2015. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!