Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyugdijas vagyok, és őstermelő...

Bodza51 kérdése:

Nyugdijas vagyok, és őstermelő. /erdőgazdálkodó/ 2015-ben, az ebböl származó összes jövedelmem 627eFt lesz, amit Natura 2000 uniós támogatásként kaptam meg a napokban, De mivel meghaladja a 600-eFt-ot, kell-e majd 2016-ban bevallást késziteni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 17:50
 1/1 Icus47 válasza:
Ha ez a 627 e Ft bevétel -és nem jövedelem.- támogatás, akkor nem kell bevallani semmit. A 600 eFt alatti őstermelés árbevételét nem kell - nem is lehet- bevallani. A bevallás nem fogadja el. Árbevétel az amit nekem felvásárlási jegyre, számlára vagy nyugtára fizetnek ki. Ez természetes a jelenlg érvényes jogszabályok alapján írtam. 2016 még messze van, változhat.
2015. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!