Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok tanácsokat adni tablófo...

Tudtok tanácsokat adni tablófotozáshoz?

Figyelt kérdés

Én fotózom le az osztálytársaimat a tablóképhez (a tablót is én csinálom) és segítséget kérnék vagy legalábbis tanácsokat.

A modellek beállításához kérném a legtöbb segítséget. Tükörreflexes géppel fogok fotózni. Fehér háttér lesz és beltér. Lesznek derítőernyők (vagymicsoda:D).

Csináltam próba fotókat amikor még nem voltak ernyők, tetszett a többieknek, de félek nem tudom majd néhány embernél a legjobb fotót hozni mert nem fogom tudni hogyan állítsam be a modellt.

Van valami tanács a modell beállításához?



2015. febr. 27. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Addig mondd le és kérjetek fel profit amíg lehet.
2015. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
-.-"
2015. febr. 27. 22:59
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Megsértődhetsz, írhatsz privátot, ettől még alkalmatlan vagy erre. El fogod rontani és mindenki rád fog érte haragudni.Nem értesz hozzá (ez látszik abból amit leírtál). Amikor én kezdő fotósként próbálkoztam ilyennel, végzettséggel, berendezett műteremben az sem lett az igazi, pedig legalább az eszközök nevét tudtam, meg helyesen exponálni. Gondolomna ballagási öltönyt is szakemberre bízzátok, a fotókat is szakemberre kellene (mondjuk lehetőleg ne ugyanarra).
2015. febr. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
" vagy micsoda" egyetértek a korábbi hozzászólókkal. Ilyen tudással felelőtlenség egy tablófotózásba belevágni! Nem akkor kellett volna elgondolkodnod, amikor merő nagyképűségből, abszolút tudatlanul elvállaltad? Így látatlanba, az általad leírt szakmai tudás nélkül jogosnak tartom a félelmedet! "nem fogom tudni hogyan állítsam be a modellt" Mégis hogy gondolod, hogy bárki segítséget tud adni, beállítás vonatkozásban, ahány személy, annyiféle beállítás?! A tükörreflexes gép sem fogja megoldani a problémádat, de a derítőernyő sem! De mit akarsz deríteni, a megvilágítást egy szóval sem említetted. Javaslatom az, hogy fejezd be, mielőtt elkezdenéd és keressetek hozzáértő szakembert, és nem érhet csalódás senkit! Egyébként egyetlen tanács létezik a modell beállításra, olyan legyen a beállítás, ami a modell legelőnyösebb tulajdonságait emeli ki.
2015. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem nagyképűségből vállaltam el elhiheted...

És belevágok.... A végeredményt majd megmutatom :)

2015. febr. 28. 10:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem egy olyan tablót láttam már amit "fotós" csinált aki már évek óta ezt csinálja.... és nem éppen a legjobbak lettek a fotók.... sőt....
2015. febr. 28. 10:40
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy van egy halom kókler, nem jelenti azt, hogy Te jobb vagy náluk, főleg, hogy annyit sem tudsz mint Ők.
2015. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ubulka99 válasza:
76%
Egyet értek a többiekkel. Ne akarj bizonyítani,hogy te majd itt megcsinálod , mert ha nem lesz jó, te leszel a hibás és szarul fogd magad érezni. Keressetek egy fotóst. Max. elmondod neki, hogy te milyen ötletet gondoltál a tablóhoz. Nem a képekhez, azt inkább bízd arra aki tudja, hogy mi az a derítő. Ő ezt tanulta... és tudja, hogy hogy kell (pl.) tablót készíteni
2015. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha szakmai tudásod nincs, pótlod önbizalommal, és bátorsággal. Bár ez még kevés, ha fordítva lenne, még működhetne is, kevesebb önbizalom és messze több szakmai hozzáértés, mert pillanatnyilag nagyon kevéske az a szakmai tudás amit birtokolsz! Ne cáfolj, te írtad le! Arra ügyelj, hogy az osztálytársaid nehogy észrevegyék a segélykérésedet, mert még elállnak a tervtől,ha rájönnek mennyire tudatlan vagy, bár elképzelhető, hogy akkor járnának jobban! Kezdelek sajnálni, csak nem kényszerítettek rá, hogy elvállald?
2015. márc. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sikerült :) Jobbak lettek a fotók mint amiket a bérelt profi fotós csinált a másik osztálynak :) Nagyon örülök :)
2015. márc. 16. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!