Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Photoshop guruk, szeretnék...

Mojdy kérdése:

Photoshop guruk, szeretnék átlátszó képet készíteni egy plakát hátterének, hogyan kell?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 19:44
 1/9 anonim válasza:
0%
A png és gif képformátumokkal lehet részben vagy egészben átlátszó képet készíteni. Pontosíts hogy mit szeretnél elérni.
2015. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Első válasz nem jó!


Nyomdai úton sokszorosított plakátról van szó, vagy printelve lesz?

Egy B1-es plakát mérete 70x100 cm. Ez pixelben 8350×11811.

300 dpi felbontású, CMYK kép kell (nyomdával egyeztetve).


A kép és háttere többféle módon elkülöníthető. Én minden olyan esetben, amikor a pengeéles határvonal jó, akkor a Path eszközt használom vágógörbe létrehozásához, s tif formátumban mentem el, esetleg eps-ben.

Ebben az a jó, hogy aránylag könnyű vele dolgozni, s nem vész el az a rész sem, amelyikre nincs szükségem.

A tördelőprogramban csak egy-két kattintás (pl. QuarkXpress, InDesign), hogy látszódjon a teljes kép, vagy ne.

Ha olyan programban dolgok tovább vele, amelyik esetleg nem tudja kezelni a Path-t, akkor a kész görbét kiválasztássá alakítom, megfordítom a kijelölést, s törlöm a hátteret. Ennek az a hátránya, hogy végleg elveszik így. Másolaton célszerű dolgozni, nem az eredetin.

Használható a lasszó is. Én kézzel szoktam végigkattintgatni. Macerás, s könnyű elejteni, s kezdheted előröl az egészet. Hátránya lehet még, hogy egyenes szakaszokat tudsz húzni. Az íves részeknél ezek rövidkék, máshol hosszabb.

Lágy részeken a radírt is szoktam finoman használni, speciális ecsetformákkal. Pl. hajnál.

2015. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A/3-as lenne a legnagyobb plakát, PNG a formátuma a képnek.
2015. márc. 2. 13:56
 4/9 A kérdező kommentje:
ja és printelve lenne.
2015. márc. 2. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért ragaszkodsz a png formátumhoz? Az nem erre való. De nekem mindegy. Én írtam egy szakmailag megalapozott választ. A többi a te dolgod.
2015. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Printeléshez 100 dpi is elég lehet 300 helyet. Egyeztess a szolgáltatóval.
2015. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
egy használható kommentet sem láttam eddig :D
2015. márc. 3. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Neme? A második mi a franc akkor? Photoshop professzionális felhasználó vagyok, oktatom is. Eddig nem mondta senki, hogy túró az, amit mondok, írok.


Ingyen tanfolyamot viszont nem fogok tartani neked ezen túlmenően. Kérdezz, ha valamit nem értesz!

2015. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Guruk válaszát várod. Azt feltételeztem, hogy valamilyen szinten ismered a Photoshoppot. Mégis mit vársz?

Leírtam egy elég hosszú kommentet, mit tegyél? Ha semmi hasznosat nem olvastál ki belőle, akkor meg kell kérdeztem: Láttad csak valahol, van ilyen program, vagy használod is?

2015. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!