Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy táncművészeti szakközépiskolába járok, ami mivel messze van, rákényszerített a kollégiumra, amit nagyon nem szeretek, utálok visszajönni ide minden héten, egyszerűen nem bírom. Az osztályközösség borzalmas, folyton csak az utálkozás megy, meg a klikkesedés. Szóval nagyon nem érzem itt jól magam, egyedül a tánc az, amit szeretek csinálni és nem is szeretném abbahagyni. Viszont a táncból nemigen lehet megélni... A másik, ami hasonló módon érdekel az a pszichológia. Van ugyanebben az iskolába biológia-kémia szak, és a közelben van tánciskola is, csakhát a kollégium még mindig itt lenne...

Eredetileg az otthonomhoz közel lévő gimnáziumba jelentkeztem tavaly, ahová fel is vettek, de a tánc miatt inkább ebbe az iskolába jöttem. Arra gondoltam, mi lenne, ha abba a gimnáziumba biosz-kémiára átmennék, és akkor nem lennék koleszos se, oda járnak a legjobb barátnőim is, szóval a társaság is kellemes lenne. A táncot viszont nagyon nehezen lehetne megoldani, mivel a környéken nincs semmi olyan táncot oktató intézmény, amit én táncolok itt, vagy érdekelne.

Ti melyik iskolát választanátok, és miért?



2015. márc. 2. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

"...Viszont a táncból nemigen lehet megélni... A másik, ami hasonló módon érdekel az a pszichológia. Van ugyanebben az iskolába biológia-kémia szak, és a közelben van tánciskola is, csakhát a kollégium még mindig itt lenne..."


Miért nem keresel pént a táncal,közben tanulsz pszichológiát és laksz albérletben?


[link]

2015. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert 14 éves vagyok.
2015. márc. 2. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt tanultam, amit nagyon szerettem, de 5 évig rossz társaságban voltam - ahol nem éreztem jól magam. És én is olyat tanultam, amiből nem lehet megélni. Úgyhogy biztos pszichológia és másik iskola kombinációt választanám.

A táncot meg, ha komolyan gondolod, nem lehet külön tánciskola keretében tanulni valahol a környéken?

2015. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pszichológiára tök felesleges biosz-kémia tagozatra járni, a kémia egyáltalán elő sem jön, el sem fogadják, mint érettségit.
2015. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor mi kell pszichológiára?
2015. márc. 2. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Amiket elfogadnak: töri, magyar, matek, biosz, és többféle nyelv (de ezek közül az angol a legfontosabb, anélkül ott nem fogsz boldogulni). Ezen is látszik, hogy a kémia teljesen felesleges. A biosz jó, de nem kötelező, szóval csak ezért biosz-kémia tagozatra járni hülyeség, az annak jó, aki olyan irányba megy, ahol mindkettőre szükség van (pl. orvosi).
2015. márc. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább azt kellene eldöntened, hogy a tánc iránti szereteted, elhivatottságod milyen, mennyire vagy "megrögzött" (értsd jól!). Tényleg szeretnél kiváló táncos lenni, fellépni, és ha kiöregszel, koreográfusként, tanárként folytatni? Ezt akár annak árán is, hogy a régi barátaid elkophatnak, hiszen a távolság és az eltérő közeg ezt lassan felőrli?

Tudnod kell, hogy sok tánciskolai tanár, táncklub vezető más munkahely mellett, hobbiból csinálja a táncot egy sima OKJ-s papírral, tehát ha nem leendő fő munkakörödként tekintesz a táncra, még mindig sok lehetőséged van, hogy a tánccal foglalkozz.

Tényleg semmilyen tánc lehetőség nincs a hozzátok közelebbi helyen?

2015. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!