Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Filmkritika írásakor miből...

Filmkritika írásakor miből induljak ki?

Figyelt kérdés
Az Édes Annához kell filmkritikát Írni, melyek benne a fontos dolgok?
2015. márc. 4. 06:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezekre szoktam figyelni:


- Miről szól a film valójában

- Milyen képi/hangi/egyéb technikai jellegű megoldásokat alkalmaznak a mondanivaló alátámasztására

- Milyen volt az összhatás (színészi játék, izgalom, dinamika... stb.)

2015. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Spilerke ***** válasza:
Hát a filmből indulj ki, leginkább a történetre kéne koncentrálni és abból egy kritikát kicsikarni. Én nem láttam az említett filmet, de biztos bele lehet kötni, ahogy mindegyik filmben. Az ilyen filmekben mindig a paradoxonokat kell keresni, vagy például olyan hibákat, amik igen gyakoriak a filmeknél, mint például a látványos látványelemeket és az annál gyengébb történetet, vagy épp fordítva. Ezen kívül bele lehet kötni a rossz szinkronban az aláfestő zenében, de sok kritikát lehet olvasni a neten is róla csak tudni kell keresni.
2015. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!