Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik szakmában érdemesebb...

Melyik szakmában érdemesebb dolgozni. Ápolóként vagy dajkaként?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és sajnos nem tudok tovább tanulni ezért egy képzésben szeretnék részt venni a munkaügyön keresztül és erre a két szakmára gondoltam. Van egy ECDL vizsgám is. Melyik fizet jobban? Illetve melyik munkakörben találnék hamarabb munkát? Igazábol egészségügyet tanulok és ápoló szerettem volna lenni de a dajka is tetszik.

2015. márc. 4. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért nem egy kategória a kettő. Az ápoló 3 évig tanul latintól kezdve az anatómián át a mikrobiológiáig mindent. Felsőfokú okj (55) lesz a bizonyítványban is. A dajka pedig csak néhány hónap. Ráadásul csak 32-es okj-t ad. Fizetés lényegtelen, mindkettőé nevetséges itthon. Ha viszont külföldön képzeled el a jövődet, akkor az ápolót javaslom. Szerintem még itthon is jobban elhelyezkedik egy szakképzett ápoló, mint a dajka.
2015. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mármint Magyarországon?

Szerintem add fel.

2015. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen itt Magyarországon! én nem így állok hozzá.Nekünk nincs hitelünk jól éltünk eddig is.De nyilván az ember olyan szakmát szeretne ami számára megfelelő.E között a kettő között gondolkoztam és a fizetés nem is olyan fontos de nem mindegy azért ,hogy melyik helyre van nagyobb lehetőségem bekerülni.A fizetés az nekem csak mellékes de nyilván a jobban fizetőt választanám meg ahová nagyobb az esély,hogy felvesznek.
2015. márc. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!