Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az iskolák állami tulajdonb...

Forcabarcaa kérdése:

Ha az iskolák állami tulajdonban vannak, és az iskola szabálysértést követ el akkor az állam megbünteti saját magát?

Figyelt kérdés

Mióta az iskolákat állami tulajdonba helyezték felmerült bennem ez a kérdés, amikor az iskolatársaimat azzal riogatták, hogy nem lehet az iskola előtt cigizni, mert megbüntetik az iskolát és őket is. Az oké is. Nem támogatom a cigarettát sem!!! De mivel az iskolának nincs saját pénze amivel gazdálkodhat, mivel állami fenntartás alatt áll minden intézmény, akkor saját magát bünteti meg az állam ilyen esetben?

Valaki segítsen mert ez nekem magas!

17/lány



2015. márc. 5. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ez kb olyan mint amikor a NAVban sikasztanak
2015. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vicces minden esetre :D
2015. márc. 5. 20:39
 3/5 tomala ***** válasza:

Az, hogy valami állami állami tulajdonban van, nem jelenti azt, hogy ő maga az állam. Az iskola önálló jogi személy, amely saját gazdálkodással rendelkezik. Ehhez valóban az állam biztosítja a havi szükséges összeget,de ha az iskolát megbüntetik valamiért, akkor azt ebből a fixen kapott pénzből fedezik, amit az állam nem fog kipótolni. Tehát az iskolának tényleg "fáj" a büntetés, az államnak viszont jó, mert visszakap pénzt, amit amúgy a suli költene el.


Ahhoz tudnám ezt hasonlítani, amikor egy nyugdíjast megbüntetnek gyorshajtásért. Őt is az állam tartja el, mégsem mondhatjuk, hogy az állam magát büntette meg :)

2015. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam én kíváncsi. Ezt nem tudtam, de így már értem. :)
2015. márc. 6. 20:01
 5/5 anonim válasza:
Én jelenleg iskolába dolgozom, tökmindegy milyen pozícióba, ha valaki olyat művel és ez a felettesei felé un kiderül, ráadásul nincs kapcsolati rendszere akkor kib szák, vagy előveszik... Egyébként volt már rá több ilyen példa is. Viccesen hangzik de egyébként állami szférán belül nem büntetnek szinte semmiért de a nagyon durva esetekért eléggé elő veszik az embert. Lásd postán is dolgoztam, ha hibázol fizesd ki ha kárt okozol, feljelentés esetén meg még akkor se valószínű, hogy kirúgnak, viszont ha lopsz, akkor elő vesznek keményen. Tapasztalatból mondom. Egyébként navnál is tudok olyan figurát aki kimondottan az ilyen belsős dolgokra van rá szálva.
2016. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!