Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova érdemes kivándorolni?...

Hova érdemes kivándorolni? Nektek milyen tapasztalataitok vannak külfölddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Engem, elsősorban nem a jobb munka és a több pénz vonz. Engem az érdekel, hogy hol kedvesebbek, elfogadóbbak az emberek? Magyarországon, úgy veszem észre, hogy egyre többen vannak a másik ellen, mindenki beleköt mindenkibe. Gondoltam Franciaországra, de sok negativat hallottam az emberekről. Gondoltam még Németországon, vagy Anglián. Mi a ti véleményetek erről az egészről? Hova lenne érdemes kivándorolni?

2015. márc. 8. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek, itt rengeteg a nemnémet, már valószínűleg megszokták őket (minket), mert alapvetően nagyon kedvesek az emberek. Persze kivétel itt is akad, de nem az a jellemző.
2015. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésem az lenne, hogy milyen nyelven beszélsz elég jól ahhoz, hogy rövid időn belül társalgási szintre juss?

Van valamilyen szakma a kezedben? Van egy "kis" megtakarított pénzed, hogy az első időkben enni, lakni és tanulni tudj?

Amikopr én kijöttem Franciaországba, ezek a feltételek még nem voltak fontosak, és rokonaim is voltak itt. Ma azonban annyi már az "idegen", hogy ezek alapvatő követelmények lettek.

Nekem semmi bajom nem volt soha azzal, hogy magyar voltam, sőt! Akkor még tartott az '56.-os magyarszimpátia. Ma már kicsit nehezebb. Valamit fel kell mutatnia az ideérkezőnek.

2015. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Beszélek angolul, németül, franciául és olaszul. Könyvelőként végeztem, illetve már egy éve könyvelőként dolgozom.
2015. márc. 8. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen sok nyelvet beszélsz, akkor tényleg, akárhová mehetsz. Nézd azt is, hogy mely országok a szebbek, éghajlatilag melyik felelne meg neked. Nézd meg a környezetet, a városképeket. Nagyon eltérőek tudnak lenni az utcaképek országonként.

Én Angliában élek-közép Anglia-és itt elég hűvös van, sokat fúj a szél, esik az eső. Ha még mozgékony lennék-már van saját ház és két gyerek-, akkor lejjebb költöznék, vagy átköltöznék Máltára.

Valami szép helyre menj. Ezt mi akkor nem vettük számításba, mondjuk nekünk nem is volt választási lehetőségünk, és most már úgy bánom, hogy az elején, mikor egy kicsit összeszedtük magunkat, nem vettük a sátofánkat és nem költöztünk szebb helyre.

2015. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából, engem nagyon vonzott mindig Svájc, olyan gyönyörű. Gyerekkorom óta oda akarok költözni, csak azt hallottam, hogy elég nehéz.
2015. márc. 9. 14:41
 6/6 goaus ***** válasza:
Svájc jó, és bár nem a legegyszerűbb, nem is a lehetetlen kategória. Nekem pl egy ismerősöm simán kiment műkörmösnek, amiről ugye tudjuk nem éppen hiányszakma sehol sem ma már. hajrá!
2015. márc. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!