Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiken kezdjek el gitározni?...

Melyiken kezdjek el gitározni? (Cort/Geryon/Bigson)

Figyelt kérdés

Akusztikus (fémhúros) gitárokról lenne szó. :) (A max-max ár 40.000 Ft.)


Szeretnék elkezdeni gitározni és már olvastam több helyen is, hogy a CORT gitár az jó kezdőgitárnak. Nekem ez a márka tetszik árban is (kb. 30.000 Ft) meg kinézetben is.

De lenne a GERYON márka, amiről nem igazán találtam véleményeket. Ez akkor most azt jelentené, hogy rossz minőségű? Az áruk olyan 20.000 Ft körül mozog.

És akkor még lenne a BIGSON gitár, ami megint csak tetszik, de nem tudom, hogy megéri-e költeni rá? Mert azt olvastam róla, hogy ez egy középkategóriás gitár. Ez most mi jelent pontosan? Amúgy kb. 18.000-től kezdődik az ára.

És olyan gitárt szeretnék, ami azért huzamosabb ideig is kibírja.

Gondolom, ezek alapján a Cortot ajánlanátok, de kíváncsi lennék a többi márka véleményére is. Hogy azok miért nem jók (meg ilyesmik)?


Ja, és bocsi a sok kérdésért! A válaszokat előre is köszönöm!! :D



2015. márc. 9. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg menj be egy hangszerboltba, ott megkérded az eladót, hogy milyen tanuló gitárt tud neked ajánlani. lehet hogy 10.000-ből megúszod. ha pedig már jobban megy, és komolyabb szinten szeretnél gitározni ráérsz akkor gondolkozni a márkákon.
2015. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Passzív Gitár válasza:
84%

Azért hiába kezdő azért ne tűzifát

Én egyenként a fémhurosat nem ajánlom kezdésnek...

De a távolabbi terveidet is vedd figyelembe!

De ha konkrét típusokat kérdeznel,könnyebb lenne

2015. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Passzív Gitár válasza:
* ne tűzifát vegyél!
2015. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első a 10000et kivéve jót írt.

Pl a mezzoforte hangszerboltban is 21ezertől kezdődik a fémhúros gitár kategória, és itt van merevítőpálca meg bonyolultabb a kialakítása mint pl egy klasszikusnak. Szerintem ilyen 30 ezer körül nézelődj. És ilyen árkategóriában szerintem érdemesebb ismertebb gyártó gitárját választani.

Tehát itt inkább cortot, talán még ibanezt meg fendert ajánlok.


És mindenképp hangszerboltba nézd meg, lehet hogy a geryon jobb lesz, nem tudom. Nézd át alaposan, kérd ki az eladó tanácsát és úgy dönts.

2015. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenképpen fémhúrosat szeretnék, mert azt hallottam, hogy azon jobban hangzanak a rockosabb számok pl.: Imagine Dragons-től, Skillettől, Our Last Night-tól, stb...


Ezeket a gitárokat néztem:

- Cort AD810 NS -> [link]


- Geryon LD-18 NAT -> [link]


- Bigson BWS 160 -> [link]

2015. márc. 11. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne fém húros gitárt mert azon pokoli nehéz a játék, egy kezdőnek pedig pláne azon felül hogy a hangok se úgy szólalnak meg hogy könnyen tanulható legyen.
2018. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!